OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

nocni_prohlidky4Také poslední dva prázdninové víkendy nabízí hrady a zámky Vysočiny zajímavý program. Přijďte se podívat a rozloučit se tak s prázdninami!

Zámek v Telči přichystal na víkend 20. - 22. 8. 2010 speciální noční prohlídky v doprovodu významných postav telčské historie s názvem Vigilie Bílé paní aneb oživlý zámek. Prohlídky pořádá Národní památkový ústav a Státní zámek Telč ve spolupráci s Divadelním souborem Tyl Dačice. Prohlídky začínají vždy ve 20:00, 20:40, 21:20, 22:00 a 22:40. Rezervace vstupenek je možná v zámecké galerii nebo na telefonním čísle 420-567 243 943 a e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

nocni_prohlidky2_
O posledním prázdninovém víkendu 28. - 29. 8. 2010 oživí zámeckou terasu divadelní představení na motivy známého románu „Tři mušketýři“. Šerm, vtip a oslnivé herecké výkony předvedou členové školy historického šermu Ballestra z Telče. Představení bude probíhat každou hodinu v otevírací době zámku.

nocni_prohlidky3_
Na hradě Lipnici nad Sázavou se prázdninový kulturní program završí 29. 8. 2010 koncertem Pražského dechového kvintetu.
http://www.hrad-lipnice.eu

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou o víkendu uzavře Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského představením s názvem Vivat Rossini! Poslední festivalový večer v sobotu 21. srpna 2010 od 20:30 hodin roztančí oblohu nad jaroměřickým zámkem živými rytmy rossiniovských melodií, jež si o vizuální ztvárnění přímo říkají. Co vše se za Rossiniho hudbou skrývá, ukáže nejen košický operní soubor s výběrem nejslavnějších scén Lazebníka sevillského, ale i světelná magie naší přední ohňostrojné firmy Flash Barrandov SFX .

Návštěvníci se mohou těšit na jedinečnou symbiózu hudby, světelných efektů a architektury unikátního barokního komplexu. Na závěr je připraveno sladké překvapení v podobě chuťového vjemu, odkazujícího na Rossiniho labužnictví.
www.zamek-jaromerice.cz

REKLAMA