OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

spojka1Oprava tzv. „devítky“ je spojená s rekonstrukcí silnice II/354 mezi Novým Městem na Moravě a Svratkou, která začala tento týden. Silnice v délce kolem 2 kilometrů nemá žádného konkrétního vlastníka a je označována jako účelová komunikace. V takovém případě vlastníkem nebývá obec kraj ani stát, komunikace využívají převážně zemědělská družstva a v zimě se mnohdy ani neudržují.

spojka2
„Devítka“, jak je komunikace místními nazývána, je dnes ve velmi špatném stavu, téměř nesjízdná, je ale hojně využívaná cyklisty a zemědělci. A právě těžká zemědělská technika povrch komunikace zhoršuje. Nové Město na Moravě zvažovalo, že by se k silnici přihlásilo, je tam ale několik vlastníků a město by do opravy muselo vložit kolem 3 milionů korun.

spojka3
Přesto se „devítka“ dočká opravy ještě letos. „Hodně jsme si přáli, aby se spojka mezi Vlachovicemi a Rokytnem dala do pořádku, protože je to jediný přístup, který je možný využívat nejenom pro Rokytno, ale i pro Maršovice. Původní plánovaná objížďka byla až na Fryšavu,  na Holubku v Novém Městě by se jezdilo přes Sněžné, což je samozřejmě velmi nepříjemné,“ uvedla starostka města Zdeňka Marková.

spojka4
Účelová komunikace by se od 5. srpna mohla stát jedinou přístupovou cestou nejenom do novoměstských místních částí kvůli rekonstrukci silnice druhé třídy směrem na Sněžné a Svratku. „Devítku spraví tou formou, že tam budou navážet frézovanou hmotu a zaválcují ji, stejně tak budou dělat úsek Kadov - Herálec, objízdná trasa tam povede taky,“ doplnil starostku místostarosta Stanislav Marek.

spojka5
REKLAMA