REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

studentiNový školní rok zahájí na Vysočině nejen téměř 67 tisíc studentů a žáků, ale i jejich pedagogové a s nimi i nová francouzská lektorka. Lektorka francouzského jazyka Clémence Sublet z partnerského regionu Chanpagne Ardenne bude vyučovat na celkem pěti krajských středních.

„Jsem velice ráda, že se podařilo lektorskou spolupráci z loňského roku prodloužit i pro nastávající školní rok 2010/2011. Stále nás kontaktují další střední školy, které projevily o tento projekt veliký zájem. Bohužel spolupráce s Champagne-Ardenne prozatím zahrnuje jen jednu osobu, která k nám dorazí už koncem prázdnin. Ale věřím, že dokážeme projekt do budoucích let rozšířit o další lektory, a tím uspokojíme velkou poptávku,“ dodala Marie Kružíková, krajská radní pro oblast školství.

Lektorka Clémence Sublet vystudovala Univerzitu v Nancy se specializací na výuku francouzštiny pro cizince. Učitelka bude působit na těchto středních školách v kraji Vysočina:
  • Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod
  • Hotelová škola Světlá a Obchodní akademie Velké Meziříčí
  • Gymnázium Jihlava
  • Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava
  • Vysočina Education, školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace
Kraj Vysočina má zájem o další rozšiřování výuky cizích jazyků na středních školách. I z tohoto důvodu neomezuje tento projekt pouze na studenty středních škol, ale rozšiřuje jej i na jejich pedagogy. Pro ně bude organizovat výuku s lektorem Vysočina Education, p. o.
REKLAMA