OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Podnapilý muž havaroval na čtyřkolce

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v neděli 4. srpna ráno kolem čtvrté hodiny oznámení o dopravní nehodě, která se stala na Žďársku. Třiačtyřicetiletý řidič na čtyřkolce tovární značky Polaris projížděl  po silnici II/360 ze směru od obce Radešínská Svratka směrem k Novému Městu na Moravě. Při jízdě přímým úsekem komunikace po projetí pravotočivou zatáčkou ve stoupání u obce Nová Ves u Nového Města na Moravě začal se čtyřkolkou odbočovat vpravo k zemědělskému družstvu. Nezvládl řízení vozidla a se čtyřkolkou se přetočil přes řídítka.

Číst dál...

Rybníkářství Pohořelice při sečení rákosin zničilo hnízda s vejci vodních ptáků. Usmrcena byla i mláďata ohrožených dravců.

Případ, který nemá obdoby. Firma Rybníkářství Pohořelice na Pařezném rybníce na Žďársku zničila při sečení porostů všechna hnízda s vejci vodních ptáků a zřejmě usmrtila již vyvedená mláďata dravce motáka pochopa. Lokalita je přírodní památkou a evropsky významnou lokalitou a patří mezi nejvýznamnější hnízdiště vodních ptáků v oblasti. Přesto, že rybáři byli upozorněni, že každý zamýšlený zásah na lokalitě musí hlásit, porosty posekali bez ohlášení. Případ řeší Česká inspekce životního prostředí.

Číst dál...

Jak je na tom vaše dítě a sociální sítě?

Každý rok se na konci prázdnin koná v parku na Farských humnech preventivní a sportovní akce Rozhodni se sám. Letos proběhne v pátek 30. srpna 2019 od 10 do 17 hodin. Akci pořádá Centrum primární prevence Spektrum, které je zřizované Kolpingovým dílem České republiky. Téma letošního, již dvanáctého ročníku, je Naše děti v on-line světě. Patronkou bude herečka a muzikantka Erika Stárková.

Číst dál...

REKLAMA