REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Pelhřimovský model Veletrhu mezinárodních příležitostí se stal vzorem pro další akce tohoto typu v okresních městech Kraje Vysočina.

veletrh mezinarodnich prilezitosti jihlava HODINA H 17012018 1

REKLAMA

Po pelhřimovském veletrhu v listopadu roku 2017 vznikla myšlenka akci realizovat napříč celým krajem. Turné Veletrhů mezinárodních příležitostí bylo zahájeno v Jihlavě. Ve středu 17. ledna 2018 uspořádal Kraj Vysočina s neziskovou organizací Hodina H, Zdravým Krajem Vysočina a městem Jihlava další z Veletrhů mezinárodních příležitostí, který byl tentokrát určen pro studenty středních škol z Jihlavy a okolí. Veletrh během jediného dne navštívilo 210 studentů. V únoru veletrh zavítá do Havlíčkova Brodu, v březnu se přesune do Žďáru nad Sázavou a v dubnu uzavře cestu po regionu v Třebíči.

Čtvrtek 8. února 2018 – Havlíčkův Brod

Čtvrtek 8. března 2018 – Žďár nad Sázavou

Čtvrtek 5. dubna 2018 – Třebíč

Studenti se s nabídkou prezentujících mohli detailně seznámit v malých diskusních skupinkách. Hodina H za pomoci zahraničních dobrovolníků ze Španělska a Maďarska přiblížila Evropskou dobrovolnou službu a programy pro mládež Erasmus+. Kraj Vysočina a Evropský region Dunaj-Vltava a město Jihlava představily svoji nabídku mezinárodních aktivit, stipendijních programů a soutěží. Nebyly opomenuty ani anglicky orientované příležitosti, a tak se studenti dozvěděli mnoho zajímavých informací od Fulbrightovy nadace a CTM Academy. Jak sehnat brigádu či práci v zahraničí nebo se zúčastnit dobrovolnických workcampů, odpovědi na tyto otázky získali studenti u stolečků s označením EURES (evropská síť pracovních míst), INEX-SDA (Sdružení dobrovolných aktivit) a Tamjdem. Záležitosti ohledně Evropské unie a evropských fondů diskutovali studenti u stánku Eurocentra Jihlava a Europe Direct Jihlava.

veletrh mezinarodnich prilezitosti jihlava HODINA H 17012018 2

Reakce studentů byly velmi pozitivní a ochotně se zapojovali do diskuse. „Nevěděly jsme přesně, co od této akce očekávat, ale jsme nadšené a příjemně překvapené. Nabídka prezentujících je široká a dozvěděly jsme se spoustu užitečných a potřebných informací. I tato forma veletrhu je skvělá a pro nás studenty velmi zajímavá,“ shodly se studentky Gymnázia Telč Jana Matoušková a Adéla Veselá.

veletrh mezinarodnich prilezitosti jihlava HODINA H 17012018 3

Foto: archiv Hodiny H

I pedagogové, kteří studenty doprovázeli, byli spokojeni s formou a obsahem veletrhu. „Když jsem se o něm dozvěděla, ihned jsem oslovila své studenty a podařilo se mi sestavit skupinu 33 účastníků. Tato akce je zajímavá jak nabídkou, tak formou. Již nyní víme, že informace získané na veletrhu budou studenti prezentovat svým spolužákům na tzv. třídních hodinách na konci ledna,“ prozradila učitelka němčiny na Gymnáziu Jihlava Olga Parkanová.

Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

REKLAMA