OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V uplynulých dnech vyhasly na silnicích Vysočiny tři lidské životy. Poslední nehoda s tragickými následky se stala v pondělí.

 

REKLAMA

Minulý čtvrtek na Třebíčsku stál střet vlaku s autem jednoho člověka život. Oznámení o dopravní nehodě na železničním přejezdu u obce Čechočovice přijali policisté před půl čtvrtou odpoledne. Na místo ihned vyjela zdravotnická záchranná služba, policie a také hasiči. Řidič vozidla Renault těžkým zraněním na místě podlehl.

Jak policisté zjistili, řidič mířil od Třebíče a u Čechočovic přejížděl přes železniční přejezd, po kterém právě jel nákladní vlak. Dechová zkouška u strojvedoucího vlaku vyloučila požití alkoholu. Příčina a veškeré okolnosti tragické nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

 

V sobotu časně ráno si jeden lidský život  a dvě těžká zranění vyžádala dopravní nehoda na Havlíčkobrodsku. Řidička měla v dechu přes dvě promile alkoholu.

Havárie se stala těsně před pátou hodinou ráno na obchvatu Golčova Jeníkova. Na místo ihned po přijetí oznámení vyjela zdravotnická záchranná služba, policisté a hasiči. Osádku havarovaného vozidla tvořili řidička a dva spolujezdci. Jeden z nich, šestadvacetiletý muž, utrpěl těžká zranění, kterým přes veškerou snahu zdravotníků na místě podlehl. Další spolujezdec a řidička byli s podezřením na těžké zranění transportováni do nemocnice.

Policisté zjistili, že sedmadvacetiletá řidička automobilu BMW jela po obchvatu ve směru na Havlíčkův Brod, když při jízdě vyjela ze silnice a narazila do betonového propustku. Automobil zůstal stát až v remízku.

Dechová zkouška u řidičky odhalila 2,12 promile alkoholu. Příčinu a veškeré okolnosti tragické dopravní nehody policisté vyšetřují.

 

Posledního července krátce před půl druhou odpoledne přijali policisté oznámení o velmi vážné dopravní nehodě, která se stala na frekventovaném silničním tahu mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem – na silnici I/38 u obce Štoky. Nehoda měla fatální následky – na následky těžkých zranění na místě zemřela osmatřicetiletá řidička. Její nezletilý spolujedoucí utrpěl těžké zranění, se kterým musel být letecky transportován do zdravotnického zařízení. Nikdo další zraněn nebyl.

Prvotní vyšetřování ukázalo, že řidička Citroenu Berlingo jela od Havlíčkova Brodu směrem na Jihlavu, když při projíždění mírné a táhlé levotočivé zatáčky – v místě, kde je pro její směr jízdy vyznačen jeden jízdní pruh a pro opačný směr dva – z dosud nezjištěných příčin přejela částečně vlevo do protisměru. Tam narazila do protijedoucího nákladního vozidla značky Mercedes s přívěsem. Jeho řidič právě předjížděl jiné nákladní auto. Po střetu byl citroen odhozen zpět do svého jízdního pruhu, kde do něho narazil řidič dodávkového vozidla Opel. Následně citroen skončil vpravo v silničním příkopu, kde se převrátil na pravý bok.

Dechové zkoušky u řidičů nákladního i dodávkového vozidla vyloučily alkohol, u řidičky byla nařízena soudní pitva. Příčina a veškeré okolnosti tragické dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

REKLAMA