Navštivte některý z našich zpravodajských portálů!

REKLAMA
Mapa ČRMoravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Pardubický kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj

VIDEO: Nemocnice v kraji čekají významné investice

Nemocnice na Vysočině se i letos dočkají velkých investic. V rozpočtu kraje je na rok 2016 hned několik velkých oprav a rekonstrukcí. Jednou z největších je rekonstrukce interního pavilonu jihlavské nemocnice za více než 280 milionů korun. V panelové budově z osmdesátých let je nutné udělat opravu veškerých rozvodů a interiérů.

V bilanci roku 2015 shrnul hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek loňské úspěchy, na které byly také vynaloženy nemalé finance. „Nejvyšší hodnotu má jednoznačně supermoderní lineární urychlovač pro onkologické centrum, v době jeho pořízení nejmodernější v České republice, který od října slouží v Nemocnici Jihlava. Dále zmiňme terapeutický ortovoltážní ozařovací systém pro radioterapii umístění v Nemocnici Pelhřimov. Podařilo se připravit veřejnou zakázku na aktuální nákup magnetické rezonance pro Nemocnici Nové Město na Moravě. Do dalších dvou tří let by mohly mít díky pomoci Kraje Vysočina tuto speciální techniku k zobrazení vnitřních orgánů lidského těla také v nemocnicích v Havlíčkově Brodě a Třebíči,“ uvedl hejtman.

VAŠE NÁMĚTY

Vaše náměty zasílejte na

zpravy@informujemeovsem.cz

+420 777 777 078

REKLAMA