OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

hodinu_nevis_pravnik„Ten film je právně napadnutelný," reagoval v pátek večer krátce po premiéře filmu Hodinu nevíš právní zástupce Petra Zelenky Jan Herout, který se přišel na snímek podívat do jihlavského kina Cinestar. „Idea filmu je naprosto totožná s kauzou Zelenka. Injekční podávání léků do žil, následné umírání pacientů a zjištění pachatele na základě služeb zdravotníků. Děj filmu je navíc zasazen do prostředí, kde se skutečně stal, tedy v Havlíčkově Brodě, protože se tam mimo jiné také natáčelo. Ve filmu jsou použity exteriéry Havlíčkova Brodu,“ poukázal na shodné okamžiky s reálnou kauzou nemocničních vražd v havlíčkobrodské nemocnici, které měl na svědomí Petr Zelenka. Ten si nyní odpykává doživotní žalář za to, že pacientům podával lék heparin na ředění krve. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE FOTOGRAFIE Z PREMIÉRY FILMU A TAKÉ ROZHOVOR S PRÁVNÍM ZÁSTUPCEM PETRA ZELENKY


REKLAMA

Herout má dokonce myšlenku, jak film právně napadnout, ale podle něj je kýžený výsledek v nedohlednu. „Ve skutečnosti je to o mém klientovi, ačkoli se tvůrce filmu snaží tvrdit, že to tak není. Kdyby Petr Zelenka chtěl, tak by mohl vysoudit určitou částku za autorská práva. Už máme jasno, co podnikneme,“ řekl exkluzivně serveru i-Vysočina.cz Jan Herout.

 

Na premiéru dorazila také desetičlenná delegace tvůrců filmu včetně představitele hlavní role Václava Jiráčka. Film je napínavý od samého začátku až do konce a jeho velkou předností je vynikající kamera. Na film se přišel podívat i největší Čech Tomáš Pustina s matkou, který si ve filmu zahrál epizodní roli poloslepého pacienta. Jen měl trochu problém dostat se až do poslední řady, kde měl rezervované dvousedadlo.

hodinu_nevis_02_28082009hodinu_nevis_03_28082009


VE FILMU HRAJE TAKÉ TOMÁŠ PUSTINA - NEJVYŠŠÍ ČECH. PODÍVEJTE SE NA ZÁĚBRY Z NATÁČENÍ FILMU:

 

Před promítáním filmu krátce promluvili také tvůrci snímku. „Jsme si vědomi, že jsme přijeli do jámy lvové,“ řekl před začátkem promítání filmu režisér Dana Svátek a popřál všem v sále příjemnou zábavu, i když mu bylo jasné, že o žádnou velkou legraci nepůjde.

hodinu_nevis_08_28082009

 

Po skončení projekce část diváků ze skoro zaplněného hlediště odešla. Ti, kteří tak neučinili, mohli klást představitelům filmu otázky. Jihlavský psycholog Miroslav Skačáni, podle jehož knihy Vraždy ze závisti byl film natočen, dokonce přečetl část dopisu od pozůstalých jedné oběti skutečného vraha. „Já jsem pozůstalá a mám radost, že se na mého příbuzného nezapomene, že na jeho počest byla napsána kniha a natočen film. On sám by z toho měl určitě radost. Četla jsem knihu a konečně jsem pochopila myšlení vraha,“ citoval z dopisu Skačáni a dodal, že se na celé dílo lidé dívají i tímto pohledem. „Pro pozůstalé to může být i částečné zadostiučinění, že se na ně nezapomnělo,“ dodal Skačáni.

hodinu_nevis_04_28082009

Jan Herout ale namítl, že by bylo lepší, kdyby byl film natočen podle skutečné události, takhle jde podle něj o paskvil, který chce vydělat peníze na cizím neštěstí.

hodinu_nevis_05_28082009hodinu_nevis_09_28082009.jpg

 

 

 

 

 

 

 

PODÍVEJTE SE NA ZÁVĚREČNOU ŘEČ HEPARINOVÉHO VRAHA PŘED VYNESENÍM DOŽIVOTNÍHO ROZSUDKU:

Sledujte další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

REKLAMA