OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

olympiada ZODMVelkolepé zahájení a dechberoucí světelná show zahájily Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže na Vysočině. „Chtěli jsme zachovat kvalitu a trochu se přiblížit tradičním olympijským zahájením. Světelné show a práce s podobnými prvky jsme viděli na několika ceremoniálech a k zahájení to rozhodně patří,“popsal prvotní inspiraci Roman Zezula, ředitel firmy, která ceremoniál připravila.

Úvodní světelné představení bylo umně propojeno s hudbou a na zakryté ploše ledního stadionu se střídaly obrazce, proměňovaly barvy a měnily motivy.„Minulé ročníky probíhaly jako oficiality s případným doprovodným programem, například koncertem. My to chtěli jinak – oficiality, ale provázat je s audiovizuální show,“ pokračoval Zezula.

REKLAMA

Jeho tým musel na zimním stadionu Kotlina v Havlíčkově Brodě namontovat množství světel a instalací. „Nebylo až tak náročné pracovat na místě, to děláme denně,“ řekl projektový manažer Lukáš Foniok.

Těžší byla spíš jiná část – nachystat celý scénář a program tak, aby jej schválil jak pořadatelský Kraj Vysočina, tak Český olympijský výbor. S přípravou proto bylo třeba začít půl roku dopředu.

Kromě světelné show bylo na programu i taneční vystoupení, na kterém asi nejvíc upoutalo robotické oblečení tanečníků. „Vsadili jsme na to, že vizuální stránka, tedy především kostýmy, by pro děti mohly být zajímavé,“ popsal Foniok výběr skupiny Mighty Shake.

Celý program jsme si naplánovali bodově, aby vždy k danému tématu byla odpovídající show. Proto například zapalování olympijského ohně, jehož se ujaly členky stříbrné štafety v běhu na lyžích z olympiády v Sarajevu 1984, předcházel tanec s ohni.

„Zatím máme po zahájení jenom nadšené ohlasy. Záměr posunout ho někam jinam se nám podle mě vydařil,“ dodal Roman Zezula.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA