OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

novak_pedofil_ikona_soudSoud v Hradci Králové odročil plánované jednání se slovenským pedofilem Antonínem Novákem, který na začátku loňského května znásilnil a poté zavraždil Jakuba Šimánka. Ve čtvrtek byl totiž předseda trestního senátu požádán obhájcem obžalovaného Nováka JUDr. Oldřichem Vaňkem o odročení hlavního líčení. Obhájce Vaněk svou žádost odůvodnil už déle trvajícími zdravotními problémy. I přes veškerou intenzivní snahu soudu a při respektování práv obžalovaného na řádnou obhajobu se nepodařilo zajistit přítomnost jiného obhájce. Dnešního dne JUDr. Vaněk požádal soud o zproštění povinnosti obhajovat a to rovněž ze zdravotních důvodů. Soud vHradci Králové tak s ohledem na pravidla trestního řízení nezbývá, než zrušit plánované hlavní líčení a rozhodnout o zproštění současného obhájce z povinnosti obhajovat. VÍCE INFORMACÍ NALEZNETE UVNITŘ ČLÁNKU!

Ihned poté bude tato skutečnost formálně sdělena obžalovanému, kterému bude současně poskytnuta přiměřená lhůta ke zvolení obhájce. Pokud si jej sám nezvolí, bude mu z řad advokátů ustanoven soudem. Termín nového hlavního líčení bude stanoven v nejbližších týdnech. Podle předsedy senátu by hlavní líčení mohlo být nařízeno nejpozději do konce března tohoto roku.

Hlavní líčení bylo Krajským soudem v Hraci Králové naplánováno na dy 2.-4. února 2009 a to v trestní věci obž. Antonína Nováka, kterého obžaloba viní ze znásilnění a zavraždění nezletilého Jakuba Šimánka.

REKLAMA
REKLAMA