OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

vozickarŽďár nad Sázavou bude příští rok hostit jubilejní desátý ročník předávání ceny MOSTY. Uznávané ocenění je udělováno za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Za jeho dosud devítiletou praxi nebylo uděleno žádnému subjektu v našem regionu. „Návrhy na ocenění mohou podat nejen fyzické osoby, ale například i zástupci neziskových organizací, občanských sdružení, podnikatelské subjekty nebo třeba novináři až do konce tohoto roku. O vítězi ve čtyřech tradičních kategoriích rozhoduje jmenovaný hodnotící výbor,“ informoval Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

S nabídkou termínu společného vyhlášení ceny Mosty přijel tento týden do Žďáru nad Sázavou Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR. Volba místa vyhlášení resp. kulturního domu ve Žďáře nad Sázavou podléhala velice přísným požadavkům ze strany organizátorů, kterým figurovala maximální bezbariérovost nabízeného objektu. „Velký význam má i rozhodnutí samosprávy města Žďár nad Sázavou a jeho starostky Dagmar Zvěřinové pomoci se spolupořádáním akce,“ upozornil Petr Krčál.

REKLAMA

Předávání celonárodní ceny Mosty je prestižní i pro Kraj Vysočina – partnera akce. Pořadatelé obvykle oslovují s nabídkou spolupráce partnery, kteří dlouhodobě realizují efektivní způsoby, jak zlepšit podmínky života osob se zdravotním postižením v regionu. Slavnostní vyhlášení je ve Žďáře nad Sázavou naplánováno na 21. března 2013.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA