OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE ι Po výbuchu ve skladu se zábavní pyrotechnikou vypukl v pondělí v objektu obchodního centra ve Žďáře nad Sázavou požár. Jeden člověk skončil s popáleninami v nemocnici.

Ve čtvrt na dvanáct dopoledne byl na linku tísňového volání 112 oznámen požár ve Vnitřní ulici ve Žďáře nad Sázavou. Na místo vyjeli žďárští profesionální a dobrovolní hasiči s pěti cisternovými automobilovými stříkačkami. Jak na místě zjistili, hořelo ve skladu se zábavní pyrotechnikou. Na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Místo události společně s policisty uzavřeli a evakuovali přilehlý hostinec.

REKLAMA

Krátce před výbuchem se v prostorách skladu měli nacházet tři brigádníci. Jednačtyřicetiletý muž musel být zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice v Novém Městě na Moravě. Druhý muž se nadýchal kouře, třetímu se nic nestalo.

Kriminalisté oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru ve Žďáře nad Sázavou ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání  přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. „Zatím nebyl nikdo z ničeho obviněn. V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody v trvání až dvou let,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková. Jak doplnila, důkladným ohledáním místa a dalšími provedenými úkony kriminalisté zjistili, že jeden z pracovníků v přítomnosti dalších dvou uvnitř skladu s pyrotechnikou před výbuchem manipuloval.

REKLAMA