OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

BL2012-ikonaPrvní akce Bystřického léta (Pelíšek fest, dopoledne s dechovkou, Divadlo na náměstí – ochotníci z Víru) máme zdárně za sebou a na další, neméně zajímavé se můžeme těšit. 

Návštěva houslového virtuose  Jaroslava Svěceného v sobotu 28. července v rámci programu „Koncert pro deset strun“ s kytarovým doprovodem Miloslavem Klausem bude jistě úžasným uměleckým zážitkem, neboť se bude jednat o venkovní představení v areálu amfiteátru na Masarykově náměstí. Umělec sám požádal o začátek představení až od 21.00 hodin a to zejména z důvodu atmosféry večera a možnosti světelných efektů. Pokud tedy vyjde počasí, Jaroslav slibuje krásný zážitek. Je jisté, že mistrovým houslím by příliš nesvědčil případný liják a proto je zajištěn v nepřízni počasí kulturní dům. Vedle početných skladeb italských autorů (Paganini, Gragnani, Giuliani) mohou posluchači na koncertě vyslechnout i slavné maličkosti velikánů světové hudby - Fauré, Schumann, Gounod, Martinů. Ovšem koncert je určen nejenom pro milovníky vážné hudby, Jaroslav Svěcený je totiž nejenom vynikající hráč, ale i skvělý moderátor, který Vás zábavnou formou provede světem hudby. Kdo byl již někdy na jeho vystoupení (přesto, že není radikálním milovníkem vážné hudby) jistě potvrdí, že se opravdu nenudil. O jeho schopnostech zaujmout svědčí i to, že druhý den po Bystřici vystoupí na bigbítovém festivalu Benátská noc na Malé Skále. Jaroslav Svěcený je velice žádaný interpret, který po většinu roku koncertuje v zahraničí, o to více jsou pořadatelé rádi, že navštíví Bystřici a věří, že si tuto akci návštěvníci užijí.

REKLAMA

BL2012-orig

V pátek 10. srpna proběhne pátý ročník festivalu Folk-country náměstíčko. Kromě již osvědčených regionálních kapel jako Punc, Poslední štace a písničkáře Ladi Zítky přivítáme i špičku v oblasti folku, skupinu Nezmaři. Zpestřením bude i vystoupení bystřického pěveckého sboru Alter Ego, Již tradičně je pro návštěvníky připraveno kromě muziky i bohaté občerstvení, jako dobré pivečko, klobásky a ostatní chuťovky. Přijďe si užít pátečního odpoledne a zazpívat si známé táborové a folkové písničky.

Neanoncovanou novinkou letošního léta je vystoupení znovuobnovených divadelních ochotníků ze Štěpánova, kteří k nám do Bystřice přijedou v neděli 26. srpna v rámci akce Divadlo na náměstí s pohádkovou hrou Štěpánovské strašidelné putování abeb strašidla v Cumberku. Je vidět, že ochotníků v našem regionu přibývá a Bystřické léto je zde právě proto, aby se tito nadšenci, (ovšem leckdy s profesionálními výkony a přístupem) přišli ukázat i nám. Po zkušenostech s vystoupením ochotníků z Rozsoch a Víru je jisté, že i ze Štěpánova se je na co těšit a naše bránice opět dostanou zabrat.

Konec léta opět uzavřou v neděli 31. srpna v rámci akce Divadlo na náměstí divadelní ochotníci z Rozsoch, a to s novým kusem, komedií Dívčí válka. Přijďte si s námi připomenout bojovnou velitelku Vlastu sídlící na Děvíně i krátké vzplanutí mladého vladyky, statného Ctirada, k proradné Šárce.

Vstupenky na všechny akce zakoupíte v turistickém informačním centru v Bystřici nad Pernštejnem, Na akce – Folk country náměstíčko a koncert Jaroslava Svěceného je připraven i  on-line předprodej na stránkách www.eventim.cz, takže si může každý vstupenku vytisknout doma.

Bližší informace a případné změny programu se dozvíte na webových stránkách www.zapnutobystrice.cz, nebo na facebooku

 


 

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA