OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

policie_detailŠest nelegálně pracujících cizinců odhalili celníci během jediného dne při namátkových kontrolách zaměstnavatelů ze Žďáru nad Sázavou, v Herálci a v Přibyslavi na Vysočině. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek řekla mluvčí brněnského celního ředitelství Lada Temňáková.

Žďárští celníci se zaměřili na společnost provádějící rekonstrukci a stavební úpravy objektu v Herálci na Havlíčkobrodsku. Hlídka podle Temňákové zjistila, že na stavbě pracují čtyři Ukrajinci a jeden Armén. "Všichni měli platné doklady. Ukrajinci, které na práci najalo zprostředkovatelské družstvo, měli sice platná povolení k zaměstnání, ale s místem výkonu práce pro okres Jihlava," upřesnila Temňáková.

Armén, který měl jako jediný z cizinců smlouvu o dílo s kontrolovanou společností, však nebyl schopen na místě doložit výpis z živnostenského rejstříku. "Výpis, který se nacházel v evidenci dané společnosti, byl už propadlý," řekla mluvčí.

Celníci zkontrolovali během středy rovněž vybrané provozovny v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku. V jedné z nich našli Vietnamku, která sice předložila platný doklad totožnosti, ale neměla k dispozici ani pracovní povolení ani výpis z živnostenského rejstříku. "V době kontroly prokazatelně v provozovně pracovala a jako jediná žena v obchodě inkasovala peníze a obsluhovala zákazníky," řekla Temňáková.

Všech šest případů práce načerno pak celníci postoupili k vyřešení úřadu práce v Havlíčkově Brodě.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA