OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

bitesske hody ikonaO uplynulém víkendu Velká Bíteš přilákala tisíce návštěvníků jedné z největších folklorní akcí na Vysočině. Místní hody obohatily svou návštěvou předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová a europoslankyně a Evropanka roku Zuzana Roithová. „Na lidech v Bíteši je vidět entuziasmus a mám radost, že zde společenský život tak kvete,“ říká Roithová. 

Tradiční hodový program v podání krojované chasy s rychtářem doplnil o víkendu mimo jiné křest hvězdy olympijské vítězky Mirky Knapkové nebo herce Josefa Dvořáka. Oba budou mít připomínku ve velkobítešském chodníku slávy.

REKLAMA

Bíteš našla svého borce

Bítešský rychtář Bohumil Jirgl odměnil také nejlepší mladé sportovce, kteří zápolili o titul Bítešského borce. Absolutním vítězem hlavní kategorie a borcem roku 2012 se stala Markéta Kučerová. 

Setkání starostů

Nedělní odpoledne však bylo důležité i pro vedení města. Uskutečnilo se totiž setkání vedení bítešské radnice se starosty okolních obcí. Měli příležitost vyjádřit se k aktuálním problémům regionu a navázat vztahy bez ohledu na hranici krajů, která Velkobítešskem vede. „Jednání se uskutečnilo v přátelském duchu a věřím, že jsme založili novou tradici,“ říká k tomu bítešský místostarosta Tomáš Kučera.

Velká Bíteš je mladým a rozvíjejícím městem. Na Žďársku je zároveň jediným městem s rostoucím počtem obyvatel. Jeho prioritou je nyní úsilí o vybudování obchvatu a zejména kompletní rekonstrukce náměstí, která město čeká v příštím roce.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA