OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Stavba nového dětského oddělení v Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvková organizace běží podle plánu. Do konce června bude dokončena hrubá stavba. „Tento týden jsme zabetonovali poslední část stropu ve druhém nadzemním podlaží, teď dokončujeme atiky. To je to poslední, co nám chybí, aby byla hrubá stavba kompletní, do konce června to určitě stihneme,“ popisuje aktuální postup stavebních prací stavbyvedoucí Josef Nejedlý ze společnosti PKS stavby a.s.

 

REKLAMA

Zedníky o prázdninách vystřídají další řemeslníci. „Elektrikáři, vodaři, sádrokartonáři, bude se připravovat vzduchotechnika. Během prázdnin dojde k montáži oken, začneme dělat venkovní fasádu a vnitřní omítky. Nakonec to bude zelená střecha. To znamená, že položíme substrát s trávníkem a květinami,“ přiblížil harmonogram prací stavbyvedoucí Josef Nejedlý.

Zelená střecha snižuje spotřebu energií a také dobře vypadá. Technologii zelené střechy firma PKS stavby a.s. už použila. „Skvěle vypadá zelená střecha v Městském bazénu v Litomyšli, podobný postup použijeme na střeše nově budovaného Domu sociálních služeb v Pacově. Taková střecha například zabraňuje přehřívání plochy, také funguje jako tepelná a zvuková izolace, snižuje spotřebu energií a v neposlední řadě také hezky vypadá,“ vypočítal některé výhody zelené střechy Michal Antl z marketingového oddělení žďárské firmy PKS stavby a.s.

Nová budova dětského pavilonu bude obsahovat celkem 33 lůžek, z toho 3 lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči. Kapacita lůžek se zvýší oproti stávajícímu dětskému oddělení o 5 lůžek. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, bude zde vybudováno zázemí pro děti i rodinný doprovod. Sloužit by měla začít na jaře 2019.

Náklady na stavbu, které dosáhnou 87 milionů korun, platí zřizovatel nemocnice – Kraj Vysočina. Mobilní vybavení pokojů a ambulancí však není součástí nové budovy. Proto Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace poprvé ve své historii vyhlásila první veřejnou sbírku. Ta je povolena Krajským úřadem Kraje Vysočina rozhodnutím ze dne 9. dubna 2018 pod číslem jednacím KUJI 27950/2018.

„Chceme moderní polohovatelná lůžka pro děti v závažném stavu a pro děti po úrazech a operacích. Sbírka je určena také na zajištění příjemného prostředí pro dětské pacienty. Projekt nového dětského oddělení pamatoval na hernu pro hospitalizované děti. Tu bychom rádi zařídili tak, aby děti mohly alespoň na chvíli zapomenout na své trápení,“ uvedl primář dětského oddělení novoměstské nemocnice Martin Chalupský.  

Na sbírkovém účtu 115-7096220287/0100 je týden před prázdninami skoro 150 000,- Kč. Podrobnosti o sbírce najdete na stránkách www.nnm.cz

 

REKLAMA