REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Akce Na kole dětem Žďárskými vrchy pomůže také dětskému oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě. Už tuto sobotu proběhne 4. ročník charitativní cyklojízdy. Start i cíl je naplánován ve Žďáře nad Sázavou na Pilské nádrži.

Na kole dětem Žďárskými vrchy vymyslel před pár lety Aleš Wasserbauer. „V roce 2007 mi byl v 21 letech diagnostikován nádor, museli mi amputovat nohu ve stehně. Během léčby jsem potkal lidi z nadačního fondu Krtek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem. Už v nemocnici jsem věděl, že jakmile se vyléčím, pomohu těm, kteří to potřebují, a oplatím to těm, kteří pomohli mně. Stalo se. Vymyslel jsem NA KOLE DĚTEM ŽĎÁRSKÝMI VRCHY. Touhle cyklo-vyjížďkou sháníme finance pro nadační fond KRTEK (www.krtek-nf.cz). V menší míře také přispíváme pediatrickým oddělením nemocnic v Jihlavě a v Novém Městě na Moravě,“ říká Aleš Wasserbauer.

REKLAMA

Za první tři ročníky se díky akci Na kole dětem Žďárskými vrchy podařilo mezi nadační fond Krtek a dětská oddělení jihlavské a novoměstské nemocnice rozdělit 834 000,- Kč.

„Peníze jdou z dobrovolného startovného, s výslednou částkou pomáhají sponzoři, kteří s námi každoročně do akce jdou,“ upozorňuje za organizátory Aleš Wasserbauer. Během celé akce si mohou účastníci zakoupit drobné upomínkové předměty. Trička, ponožky nebo náramky.

Letošní ročník startuje ve Žďáře nad Sázavou v amfiteátru v Rekreačním areálu Pilák v sobotu 11.8.2018 v 9:30. Registrace bude zahájena v 8:00. „Mohou se přidat i méně zdatní cyklisté, tohle není závod, jedeme pohodové tempo, během jízdy je hodně přestávek, opravdu se může přidat každý. Letošní trasa je dlouhá 67 kilometrů, návrat plánujeme okolo čtvrt na čtyři zase k Pilské nádrži ve Žďáře nad Sázavou,“ zve veřejnost k účasti na charitativní cyklojízdě Aleš Wasserbaruer.

Trasa 4. ročníku Na kole dětem Žďárskými vrchy:

Žďár nad Sázavou – Pilská nádrž, Světnov, Herálec, Svratka – Náměstí 9. Května, Křižánky, Milovy, Sněžné, Kadov, Fryšava pod Žákovou horou, Tři Studně, Vlachovice, Nové Město na Moravě – Vysočina Arena, Petrovice, Slavkovice, Veselíčko, Žďár nad Sázavou – Pilská nádrž.

 

REKLAMA