OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

dod1Dne 29. května 2010 oslavovala Bystřice nad Pernštejnem výročí 430 let od povýšení na město, Den dětí a otevření nového náměstí. Oslav se zúčastnil i Nadosah, který spadá pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou. „Na náměstí jsme měli postavený stánek, ve kterém jsme prezentovali náš nízkoprahový klub i centrum prevence, návštěvníci si mohli zahrát stolní fotbálek, pro děti jsme měli připravené puzzle, pexeso s tématikou nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, a za odměnu omalovánky a bonbóny,“ okomentoval vedoucí zařízení Bc. Robert Knebl.

 

Velký zájem byl zaznamenán v možnosti zkusit si tvorbu graffiti na sololitech umístěných v uličce vedoucí od náměstí směrem do klubu. Zájemcům se sprejováním pomáhal koordinátor graffiti scény pro Bystřici nad Pernštejnem pan Jiří Nunvář. V samotném klubu zatím probíhal den otevřených dveří, kde si široká veřejnost mohla prohlédnout prostory a prostřednictvím pracovníků či běžící prezentace se seznamovali s činností a specifikem tohoto zařízení. „Byli jsme velmi mile překvapeni počtem návštěvníků – během tří hodin se nám u stánku zastavilo okolo 45 lidí, fotbálek si zahrálo asi 30 zájemců, graffiti si vyzkoušelo na 15 dětí 
a dospělých a do klubu zavítalo přes 20 návštěvníků,“ pochválil akci Robert Knebl.

 

REKLAMA
dod_066_.jpg

Bystřický Nadosah provozuje dva typy služeb: nízkoprahové zařízení pro děti a mládež a centrum prevence. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež získalo finance z projektu kraje Vysočina s názvem "Podpora vybraných sociálních služeb na území kraje Vysočina – individuální projekt" v rámci operačního programu „Lidské zdroje a zaměstnanost“. Účelem tohoto projektu je zajistit poskytování sociálních služeb a jejich dostupnost osobám sociálně vyloučeným nebo ohroženým sociálním vyloučením na celém území kraje Vysočina. 

Nadosah – centrum prevence je spolufinancováno z projektu kraje Vysočina s názvem "Podpora systému primární prevence sociálně patologických jevů" v rámci operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost“. Cílem projektu je posílit systémové vazby při zabezpečování primární prevence sociálně patologických jevů ve školách a školských zařízeních na území kraje Vysočina a na sousedících územích. 

Sledujte další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina
REKLAMA