OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Zánět spojivek, bolest ucha po návratu z dovolené, to jsou potíže, se kterými si lékaři na urgentním příjmu v Nemocnici v Novém Městě na Moravě poradí, ale cizí těleso v oku, úraz oka, kdy pacient potřebuje změřit nitrooční tlak, ošetřit nemohou. Pohotovost neslouží lékaři ORL a ani oční specialisté.

Lůžkové části těchto oddělení v novoměstské nemocnici byly zrušeny už před několika lety, pacienti s problémy patřícími do těchto oborů přesto na urgentní příjem stále jezdí. „Lůžková část ORL v naší nemocnici nefunguje už deset let, oční oddělení nedisponuje svými lůžky tři roky. Není v naši moci zajistit v těchto oborech pohotovost. Pokud se pacient dostaví v době, kdy nejsou v provozu ambulance, a problém opravdu žádá odborníka, ošetření poskytnout zkrátka nemůžeme“ vysvětluje důvody tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

REKLAMA

Týdně se na urgentním příjmu v novoměstské nemocnici s potížemi, které ošetří oční lékaři a lékaři ORL, objeví zhruba kolem pěti.

„Se zánětem spojivek si poradíme, zvládneme vytáhnout třeba i nějaký předmět z ucha. Pokud ale dorazí pacient s předmětem v oku nebo po nějakém úrazu oka, například po úderu tenisovým či florbalovým míčkem, kdy je nutné změřit nitrooční tlak, musíme ho odkázat na odborníka,“ upozorňuje vedoucí lékařka Urgentního příjmu novoměstské nemocnice Karolína Brodinová.

Oční a ORL pohotovost poskytuje v současnosti Nemocnice Jihlava.

 

REKLAMA