OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

pecovatelka_rokuOblastní charita Žďár nad Sázavou nominovala jednu ze svých pracovnic, pečovatelku žďárské pobočky Charitní pečovatelské služby, paní Lenku Pospíchalovou do celorepublikové soutěže „Pečovatel/ka roku“. Paní Lenka pracuje ve žďárské Charitě již čtvrtým rokem.

Toto ocenění vyhlašuje každoročně Diakonie ČCE-Středisko křesťanské pomoci v Praze ve spolupráci s Českou asociací pečovatelské služby od roku 2002. Cílem ocenění je upozonit na potřebnost tohoto povolání, chápaného zpravidla jako životní poslání.

Letošní ročník byl již osmý v pořadí. Z došlých nominací vybrala komise složená z odborníků  v oblasti sociální práce „Pečovatele /pečovatelku roku “. Nejednalo se pouze o jedno vítězné místo, ale o rovnou deset vítězů, kteří získali ocenění „Pečovatel/ka roku“. Mezi tuto vítěznou desítku patří i Lenka Pospíchalová. Zbylí nominovaní obdrželi čestné uznání.

Vyhlášení výsledků a předání cen se uskutečnilo 1. prosince 2010  na Novoměstské radnici v Praze.  „Celé setkání probíhalo v přátelské a příjemné atmosféře. Ocenění nám předávala paní Livie Klausová. Závěrem jsme ve skupinkách sdíleli svoje zkušenosti z každodenní práce, což bylo pro mě velmi přínosné. Je fajn vědět, že člověk neřeší tyto radosti, ale i starosti sám, ale že je podobně prožívají i ostatní kolegové z  oboru,“ sdělila Lenka Pospíchalová.

Vyhodnocování této soutěže probíhá tak, že komise odborníků z psychosociální oblasti vybere na základě nominačních dopisů a na základě vlastních výpovědí nominovaných pečovatelů a pečovatelek deset z nich, kteří převezmou titul pečovatel/ka roku. I ti, co nejsou vybráni mezi „titulované“ si zaslouží ocenění za jejich nelehkou a obětavou službu a obdrží čestné uznání za jejich dosavadní práci. Celá akce není pojímána jako soutěž či klání, ale jako příležitost poděkovat a veřejně ocenit práci pečovatelů a pečovatelek.
REKLAMA