OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Pavla_FendrichovaV neděli 28. 11. 2010 se v podvečer naplnily lavice poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou návštěvníky, kteří přišli prožít zahájení adventního času s koncertem Písně trpělivosti.


adventni_koncert_ZH
Pásmo duchovních písní renesanční Anglie od Thomase Campiana, Johna Dowlanda a sólové loutnové hudby od Johna Dowlanda, Vicenza Capiroly a Pietra Paola Raimonda, představil loutnista Jindřich Macek v doprovodu zpěvačky Pavly Fendrichové. Publikum na závěr ocenilo tento výjimečný hudební zážitek dlouhotrvajícím potleskem.

Jindrich_Macek_a_Pavla_Fendrichova
„Hlavním rysem knih loutnových písní je skutečně kvalitní, krásná světská nebo duchovní renesanční poezie plná důvtipu, moudrosti, silných a ušlechtilých emocí,“ dodává k projektu Písně trpělivosti loutnista Jindřich Macek, který v současné době působí jako ředitel ZUŠ v Havlíčkově Brodě. Koncertuje jako sólista i jako loutnista rozmanitých komorních seskupení a příležitostně hostuje v pražském souboru Musica Fresca. Ve svých hudebních projektech vystupuje např. s panem Alfredem Strejčkem nebo s flétnistkou Silvií Mechovou. S mezzosopranistkou Pavlou Fendrichovou tvoří vokálně-instrumentální duo zabývající se teoreticky i prakticky interpretací renesančních a raně barokních písní s doprovodem loutny. Pavla Fendrichová je uměleckou vedoucí a sbormistryní ženského pěveckého souboru Collegium Cantantium, který pod jejím vedením získal řadu mezinárodních ocenění. 

podekovani
„Na nedělní koncert máme spoustu kladných ohlasů, akustika prostoru byla pro naši hudbu zcela úchvatná,“ řekl v pondělí Jindřich Macek, pro nějž byl koncert v prostorách Santiniho stavby také jedinečným zážitkem.

O hudebních projektech Jindřicha Macka se dozvíte více na www.loutna.cz
REKLAMA