OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Mladý muž ze Žďárska se chtěl připravit o život. Sám to zavolal na policii. Měl v dechu téměř dvě promile.

 

REKLAMA

V pondělí 4. května po jednadvacáté hodině přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení od muže, který sdělil, že stojí na mostě Vysočina a chystá se skočit dolů. Operační důstojník na dálniční most okamžitě vyslal hlídky dálničního oddělení a obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí. Dále byl na místo vyslán policejní vyjednavač a zdravotnická záchranná služba.

Jako první na most během velmi krátké doby přijeli policisté velkomeziříčského obvodního oddělení, kteří spatřili mladého muže stojícího za ochranným zábradlím. Policisté s ním navázali kontakt a po několika minutách se jim ho podařilo přesvědčit, aby přišel blíže k nim. Poté se postavili tak, aby muži zamezili v případném pokusu o skok z mostu a následně ho odvedli do bezpečného prostoru.

Při prokázání totožnosti policisté zjistili, že se jedná o pětadvacetiletého muže ze Žďárska. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 1,98 promile alkoholu v dechu. Přivolaný lékař muže vyšetřil a doporučil jeho převoz na protialkoholní záchytnou stanici. Vzhledem k tomu, že mladý muž pod vlivem alkoholu svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a převezli k vystřízlivění na záchytku. „Svým rychlým a profesionálním zásahem tedy v pondělí pomohli zachránit jeho život,“ podotkla závěrem policejní mluvčí Monika Pátková.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA