OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Při sobotním honu na Žďársku utrpěl myslivec střelné poranění nohy. Případ vyšetřuje policie.

Policisté integrovaného operačního střediska krajského ředitelství policie přijali v sobotu 28. listopadu před desátou hodinou ráno oznámení o střelném poranění při mysliveckém honu v katastru obce Radňoves.

REKLAMA

Okamžitě po přijetí oznámení byla na místo vyslána hlídka z policejní stanice ve Velké Bíteši a posádka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že jeden z účastníků honu utrpěl střelné poranění nohy. Pětašedesátiletý zraněný muž byl při vědomí v péči zdravotnické záchranné služby. Posádka záchranky zraněného myslivce poté ve stabilizovaném stavu převezla do nemocnice v Brně. Na místo události byl vyslán také policista z krajského odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál a technik služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru ve Žďáře nad Sázavou.

Při prvotním prověřování na místě policisté zjistili, že se honu zúčastnilo jedenáct myslivců. Všechny je ztotožnili a vyzvěděli od nich, co se stalo. Všem účastníkům honu zkontrolovali jejich zbraně a pro účely trestního řízení zajistili tu, ze které vyšel výstřel. S touto zbraní manipuloval čtyřiaosmdesátiletý myslivec. Za jakých okolnosti přišel jeho kolega ke střelnému poranění, to je nyní předmětem policejního prověřování. „U všech jedenácti myslivců jsme na místě provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ doplnila na závěr policejní mluvčí Dana Čírtková.

REKLAMA