OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Historicky první veřejná sbírka, kterou pořádá novoměstská nemocnice na vybavení právě budovaného dětského oddělení, má za sebou tři měsíce. Úspěšné tři měsíce. Do čtvrtečního rána poslali dárci na sbírkový účet 544 443,- korun.

REKLAMA

„Máme radost z každé částky. Někdo pošle třeba jenom stokorunu, ale máme i jednoho podporovatele, který si nejspíš dal trvalý příkaz. Od něj nám každý měsíc na sbírkový účet přijde tisícikoruna. Celková částka je tak vysoká, protože už přicházejí peníze od měst, které na dětské oddělení přispějí. Své dary poslala Bystřice nad Pernštejnem a Žďár nad Sázavou,“ vysvětluje tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Žďár nad Sázavou na vybavení dětského oddělení přispěl částkou 150 000,- a Bystřice nad Pernštejnem 100 000,- korun.

Možností, jak přispět do sbírky na vybavení dětského oddělení, Nemocnice Nové Město na Moravě nabízí hned několik. Sbírkový účet je jen jednou z nich. Další cesta, jak snahu nemocnice podpořit, jsou kasičky. „Osm máme pevných. Dvě jsou v našich nemocničních lékárnách, tři jsou v Bystřici nad Pernštejnem, tři ve Žďáře nad Sázavou. Nejštědřejší jsou lidé v lékárně na žďárské poliklinice. Tam jsme museli kasičku už třikrát rozpečeťovat. Celkem do ní drobní dárci naházeli 25 571,- korun,“ říká mluvčí Pecková a dodává, že nemocnice hledá podporu také u významných firem a zaměstnavatelů v regionu.

Výtěžek první veřejné sbírky pořádané Nemocnicí Nové Město na Moravě poputuje na vybavení dětského oddělení novoměstské nemocnice, které bude dokončeno na začátku roku 2019. V nové budově dětského pavilonu bude 33 lůžek, z toho 3 lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči. Kapacita se oproti stávajícímu dětskému oddělení zvýší o 5 lůžek. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, bude zde vybudováno zázemí pro děti i rodinný doprovod.

Náklady na stavbu, které dosáhnou 87 milionů korun, platí zřizovatel nemocnice – Kraj Vysočina.

Číslo sbírkového účtu je 115-7096220287/0100. Veřejná sbírka je povolena Krajským úřadem Kraje Vysočina rozhodnutím ze dne 9. dubna 2018 pod číslem jednacím KUJI 27950/2018.

REKLAMA