OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Motorkář se těžce zranil a navíc čelí podezření nejen z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V neděli 24. června patnáct minut před čtrnáctou hodinu odpoledne přijali policisté integrovaného operačního střediska krajského policejního ředitelství oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Měříně. Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že zde havaroval motocyklista. Devětadvacetiletý muž projížděl po silnici III/3518 směrem od obce Kamenička k obci Měřín. U areálu místní firmy v Měříně nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí levotočivé zatáčky na přímém úseku silnice nestihl zareagovat na dopravní zařízení a dopravní značení, které stálo v pravé části komunikace. Do tohoto dopravního zařízení narazil a havaroval v levém příkopu.

REKLAMA

Policisté řidiče motocyklu vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní – 2,20 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška, která vykázala hodnotu 2,22 promile alkoholu v dechu. Řidič při dopravní nehodě utrpěl těžké zranění a musel být z místa převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Jihlavě.

Jak policisté dále zjistili, řidič nepředložil platný řidičský průkaz, při jízdě na motocyklu neměl řádně nasazenou a upevněnou ochrannou helmu a nepředložil ani platný doklad o registraci vozidla a doklad zákonného pojištění o odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. U motocyklu navíc již v roce 2012 skončila platnost technické prohlídky. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

REKLAMA