OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Už jen necelý měsíc se bude ozývat z nového dětského pavilonu Nemocnice Nové Město na Moravě hluk stavby. Společnost PKS maximálně zintenzivnila dokončovací práce a je připravena na začátku nového roku odevzdat hotovou stavbu svému účelu, přesně jak stanovuje smlouva. „Při zatím posledním kontrolním dni jsme na místě zastihli více než šedesát dělníků různých profesí. V každém pokoji, na každé chodbě se intenzivně pracuje. Aktuálně finišuje pokládání podlahových krytin, zasazování parapetů, téměř kompletní jsou v celém objektu obklady,“ popisuje stavební ruch v novém pavilonu náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Martin Kukla.

Dílo za cca 80 miliónů korun bude splňovat parametry pasivního energetického standardu, což hrálo klíčovou roli pro získání jednadvacetimilionové dotace z Operačního programu životní prostředí.

REKLAMA

V následujících týdnech budou dokončeny práce na exteriérech pavilonu, osazeny dveře, v plánu je instalace veškeré zdravotnotechniky a dílčí dodávky zařízení, terénní úpravy a především pečlivý úklid. Už v lednu bude nový objekt předán do užívání Nemocnice Nové Město na Moravě.

Stavbě nového dětského pavilonu předcházela kompletní demolice staré zástavby. Stavba byla zahájena v říjnu minulého roku, bude disponovat 33 lůžky, z toho tři budou připravena pro čerstvě narozená miminka závislá na vysoce speciální lékařské péči. V přízemí dětského pavilonu budou umístěny odborné ambulance, zázemí pro malé pacienty i jejich doprovod.

 

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí.

 

 

REKLAMA