OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Cizinecká policie minulý týden na dálnici D1 zadržela vozidlo se třemi běženci a švédským řidičem.

Hlídka odboru cizinecké police Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina vykonávala uplynulou středu 11. února službu na dálnici D1. Při kontrolní činnosti si krátce po osmnácté hodině policisté všimli na 157. kilometru ve směru na Prahu osobního vozidla Škoda Octavia se zahraniční registrační značkou. Vozidlo bylo plně obsazeno. Hlídka toto vozidlo zastavila na dálničním sjezdu na 153. kilometru. Ve vozidle se nacházely čtyři osoby. Po prokázání totožnosti byl zjištěn v osobě řidiče státní příslušník Švédska, který předložil také doklady od vozidla. Zbývající tři osoby předložily pouze identifikační karty Kosovské republiky. Jednalo se o dva muže a jednu ženu ve věku 20, 24 a 27 let. Tyto osoby pobývaly na území České republiky neoprávněně.

REKLAMA

Byl důvod řidiče osobního auta podezřívat ze spáchání přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, a proto byl po předchozím souhlasu státního zástupce zadržen a umístěn do policejní cely. Jelikož se přepravované osoby z Kosova na území České republiky nacházely bez oprávněného pobytu, policisté měli důvod se domnívat, že na české území neoprávněně vstoupily. Proto byli všichni tři zajištěni a převezeni k provedení dalších procesních úkolů.

Následující den za přítomnosti tlumočníka do albánského jazyka bylo s občany Kosova zahájeno správní řízení o správním vyhoštění. V rámci řízení policisté zjistili, že všichni tři jsou žadateli o azyl na území Maďarska. V pátek 13. února policisté cizincům vydali rozhodnutí o správním vyhoštění z území EU na jeden rok a rozhodnutí o úhradě nákladů řízení. Následně byli Kosovci eskortováni do záchytného zařízení cizinců Bělá Jezová.

Sedmapadesátiletého státního příslušníka Švédska obvinili policisté z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Zajistili také osobní vozidlo Škoda Octavia, neboť tímto vozidlem byla páchána trestná činnost. Cizinec byl v pátek 13. února odsouzen samosoudcem Okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou k trestu vyhoštění z území České republiky ve výměře pěti let a propadnutí vozidla, které připadne státu.


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

REKLAMA