OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Také Nemocnice v Novém Městě na Moravě nabídne pacientům vyšetření očí na přístroji OCT. Už od 1. srpna tento optický koherentní tomograf budou moci vyzkoušet první pacienti. Přístroj umožňuje lékaři zjistit mnohem podrobnější informace o stavu sítnice a jejích jednotlivých vrstvách než dosavadní vyšetřovací metody.

„OCT je neinvazivní nekontaktní zobrazovací diagnostická metoda využívaná k zobrazení řezů sítnicí s vysokou rozlišovací schopností. Používá se k diagnostice makulárních onemocnění, jako je věkem podmíněná makulární degenerace, diabetický makulární edém. Také ho využijeme při cévních příhodách, glaukomu a nádorových onemocněních oka,“ vysvětluje vedoucí lékařka očního oddělení Eva Pačisková. 

REKLAMA

Vyšetření je podle jejích slov nebolestivé, velmi rychlé, trvá několik minut a je velmi efektivní. „V současnosti patří k základním diagnostickým metodám. V rámci Kraje Vysočina jsme posledním očním oddělením, které touto metodou dosud nedisponuje,“ doplňuje primářka.

Vyšetření OCT není hrazeno ze zdravotního pojištění. Z tohoto důvodu je nutné, aby si pacienti toto vyšetření hradili. Předpokládaná cena vyšetření je 300 korun pro jedno oko a 500 korun pro obě oči. V kraji jde o obvyklou cenu.

„Zdarma toto vyšetření nabídneme pacientům v rámci oslav 80. výročí založení nemocnice na Dni otevřených dveří, který se koná 22. září mezi devátou a dvanáctou hodinou,“ doplňuje tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Nemocnice přístroj pořizuje ze svého, celkově bude stát 1 850 000 korun.

REKLAMA