OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V Domově pro seniory ve Velkém Meziříčí bylo slavnostně otevřeno relaxační a pohybové centrum a také víceúčelové sportovní hřiště u základní školy. Obě akce byly dlouhodobě připravovány ve spolupráci Kraje Vysočina a města Velké Meziříčí. Slavnostního otevření se zúčastnil radní kraje pro sociální oblast a rodinnou politiku Petr Krčál, senátor Parlamentu ČR Miloš Vystrčil, starosta města Radovan Necid a místostarosta Josef Komínek.

pohybove centrum velmez KR-VYS 5

REKLAMA

pohybove centrum velmez KR-VYS 2

„Víceúčelový přírodní park navazuje na dlouhodobou koncepci práce se zdravotně postiženými seniory, ale nabízí také možnosti rozvoje mezigenerační spolupráce, neboť přírodní park skýtá prostor k odpočinku i aktivitě jak pro obyvatele z domova pro seniory, tak pro širokou veřejnost,“ řekl po slavnostním otevření krajský radní Petr Krčál. Návštěvníci ocení čtyři instalované akustické prvky pro přírodní terapii a také pět strojů na cvičení sloužících zejména k rozvoji hrubé motoriky horních a dolních končetin. V parku je vybudován zastřešený altán i kryté ohniště. Celková pořizovací cena projektu dosáhla 8,25 milionu korun.

pohybove centrum velmez KR-VYS 1

pohybove centrum velmez KR-VYS 8

pohybove centrum velmez KR-VYS 7

Foto: archiv Kraje Vysočina

Vybudování víceúčelového parku a sportovního hřiště svědčí o dobré spolupráci kraje a radnice. „Město na stavbu přírodního parku věnovalo pozemek o rozloze asi patnáct set metrů čtverečních a s krajem jsme se domluvili na spolupráci a pomoci při zvelebování vedlejšího školního hřiště, které už nutně potřebovalo rekonstrukci. Ta vyšla přibližně na 7,1 milionu korun. Milionem nám přispěl Kraj Vysočina,“ dodal velkomeziříčský starosta Radovan Necid. Jeho slova doplnil Roman Sýkora z krajského odboru sociálních věcí. „Na nově otevřených zařízeních je už naplánována celá řada akcí pro veřejnost a využívat jej bude i Univerzita třetího věku, která ve Velkém Meziříčí funguje již čtvrtým rokem a má mnoho úspěšných absolventů,“ podotkl.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

REKLAMA