OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V pondělí časně ráno ve Velkém Meziříčí zasahovaly tři jednotky hasičů u požáru v bytě domu v ulici Nad Tratí. V péči zdravotníků skončili čtyři lidé. Škoda se vyšplhala na půl milionu korun. Hasiči už znají i příčinu.

Požár byl na linku tísňového volání 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen ve 3:52 a na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů z Velkého Meziříčí společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Velkého Meziříčí a Měřína.

REKLAMA

Požár vypukl v jednom z pokojů bytu. Před plameny stihly dvě dospělé osoby a dvě děti utéct na balkon. Hasiči je následně vyvedli z bytu za použití vyváděcích masek. Všichni čtyři lidé skončili v péči zdravotníků, kteří je dvěma sanitními vozy převezli do nemocnice na pozorování.

Zasahujícím hasičům se podařilo požár velmi rychle lokalizovat a následně i zlikvidovat. Možná skrytá ohniska hoření vyloučili použitím termokamery. Zakouřené prostory odvětrali přetlakovou ventilací.

Majetková škoda způsobená ohněm byla předběžně vyčíslena na částku 500 tisíc korun. Při vyšetřování příčiny požáru se ukázalo, že vznikl vlivem technické závady na elektrické vyhřívané dečce, kterou majitelé nechali zapnutou na sedací soupravě v obývacím pokoji.

REKLAMA