OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

policie detailKrajští kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina od čtvrtečního večera prověřovali okolností úmrtí tříletého chlapečka v obci Herálec na Žďársku. Dítě bylo nalezeno bez známek života v domku, kde rodina bydlí. 

Na základě zjištěných podezřelých skutečností byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vraždy. V souvislosti s prověřováním případu byla zadržena matka chlapce.

REKLAMA

Kriminalisté na základě výsledků prověřování v průběhu víkendu zahájili trestní stíhání. Ze zvlášť závažného zločinu vraždy obvinili osmatřicetiletou matku chlapečka. Současně podali státnímu zástupci podnět na její vzetí do vazby. Soud návrhu státního zástupce vyhověl a o víkendu bylo usnesením soudu rozhodnuto o vazebním stíhání ženy. V případě prokázání viny hrozí ženě trest obětí svobody v trvání patnácti až dvaceti let, případně výjimečný trest. 

S ohledem na věk dítěte a s ohledem na jeho rodinu se nebudeme vyjadřovat k tomu, jakým způsobem dítě zemřelo.  Nebudeme se vyjadřovat ani k otázce zdravotního a psychického stavu ženy v době, kdy dítě usmrtila. V souvislosti s další medializací tohoto tragického případu bychom chtěli opakovaně požádat zástupce sdělovacích prostředků o etický a citlivý přístup.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA