mame vybrano konference ikonaAktuálním trendům v oblasti financování památek se bude věnovat druhý ročník konference MÁME VYBRÁNO, kterou 4. června 2013 pořádá Institut pro památky a kulturu, o.p.s.. „V barokním refektáři kláštera dominikánů v Praze představíme praktické příklady a ústy povolaných mluvčích předáme aktuální informace, které se hodí majitelům a správcům památek a historicky cenných objektů, ať už jde o obce, neziskové organizace, církve či soukromníky,“ říká ředitel pořádající organizace Aleš Kozák. 

Po dopoledním přednáškovém bloku se účastníci a účastnice konference mohou těšit na tři diskuzní panely, v nichž pozvaní odborníci a odbornice zodpoví dotazy z oblastí on-line fundraisingu, marketingu financování památek a veřejných sbírek. Posledně zmíněný nástroj financování obnovy památek v sobě nese velký potenciál, čeští majitelé a správci památek ho však zatím využívají méně než by mohli. Institut pro památky a kulturu veřejné sbírky podporuje mimo jiné soutěží MÁME VYBRÁNO. Na internetové stránce www.mamevybrano.cz mohou zájemci až do 31. května hlasovat pro veřejnou sbírku, kterou chtějí podpořit. Sbírka s největším počtem hlasů získá finanční příspěvek. 

„Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže s kulturním programem proběhne večer po konferenci. Vedle ceny veřejnosti budou vyhlášeni i vítězové v kategoriích nejúspěšnější veřejná sbírka v roce 2012 a nejlépe propagovaná veřejná sbírka v roce 2013,“ uzavírá Aleš Kozák přehled dne nabitého informacemi o financování památek. Další informace a přihláška na konferenci jsou k dispozici na adrese www.mamevybrano.cz


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA