tanec_prahaVlámský tanečník Sidi Larbi Cherkaoui vystoupí v rámci 23. ročníku festivalu Tanec Praha se 17 mladými buddhistickými mnichy z původního šaolinského kláštera z čínské provincie Henan. Taneční událost se uskuteční od 6. do 29. června v Praze a devíti českých městech, informovali organizátoři.

"Představení Sutra nadchne jak milovníky akrobacie a bojových umění, tak náročné publikum současného tance. Navíc bude Praha jedním z posledních míst světového turné tohoto úspěšného projektu," uvedlaYvona Kreuzmannová, stojící v čele občanského sdružení Tance Praha.

Vystoupení, které doprovází živá hudba, mohou zhlédnout milovníci tance třikrát od 25. do 27. června v Hudebním divadle Karlín.

O slavnostní zakončení festivalu se postará britský tvůrce Akram Khan se svým souborem. Představí svou nejnovější choreografii Vertical Road inspirovanou mystickou tradicí súfismu.

Na festivalu vystoupí i další jména světové taneční scény. O zahájení se postará Palle Granhøj, dále bude k vidění Louise Lecavalier, ikona současného kanadského tance a bývalá hvězda souboru La La La Human Steps, Crystal Pite, RootlesRoot Company, Compagnia Zappalà Danza a další. Mladá evropská scéna se představí v Evropských tanečních laboratořích, které navazují na doporučení mezinárodní jury Aerowaves po zhlédnutí téměř 600 přihlášených děl. Festival nabídne také dětská představení, workshopy i výstavu.

Předprodej vstupenek na celý festival startuje ve středu 20. dubna v divadle Ponec na představení v Hudebním divadle Karlín a na Nové scéně ND také na pokladně těchto scén. Cena vstupenek se pohybuje od 100 do 1090 korun. Dětská představení stojí 100 korun pro dospělé a 80 korun pro děti.

Více informací naleznou zájemci na internetových stránkách www.tanecpraha.cz

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA