Hravý divadelní svět čeká na své objevitele

Velcí a malí milovníci divadla míří do Roztok u Prahy. Výstava Zámecké imaginárium, která se v neděli 17. září v 15 hodin otevírá ve výstavních prostorách Středočeského muzea, láká všechny, kteří touží objevovat hravý divadelní svět bratří Formanů. Mohou do něj dokonce připlout lodí Tajemství.

Číst dál...

Branické divadlo otevřela premiéra divadelní komedie Dva nahatý chlapi

Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 se po pěti letech otevřelo veřejnosti Branické divadlo. Svou činnost zahájilo českou premiérou komedie „Dva nahatý chlapi“ od francouzského autora Sébastiena Thiéryho. Všechna místa v hledišti byla obsazena, dorazili například čestní občané zpěvák Václav Neckář a ilustrátor a spisovatel Jaroslav Němeček, bývalá starostka Miroslava Studenovská, členové Rady nebo Zastupitelstva městské části Praha 4, ale i místní obyvatelé.

Číst dál...

Divadlo Na Fidlovačce zahájilo sezónu dvěma komediemi

Pražské Divadlo Na Fidlovačce přivítalo své diváky v nové sezoně premiérami her z pera amerického dramatika Joea DiPietra Famílie a Umění vraždy. Famílie, kterou divadlo poprvé hrálo 15. září, patří do repertoáru Divadla Na Fidlovačce, Umění vraždy s premiérou 22. září obohatilo program Komorní Fidlovačky.

Číst dál...

Alexandrovci se opět chystají i do Česka

Milovníci jedinečných okamžiků se mohou těšit na rok 2017. V květnu tohoto roku totiž do České republiky znovu zamíří světově uznávané hudební těleso Alexandrovců. Vstupenky jsou již nyní v prodeji.

Číst dál...

Ozvěny Ji.hlavy v norském Bergenu uzavřely výjimečný projekt Doc.stream

Leden a únor jsou tradiční měsíce pro zahraniční ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. V lednu proběhly projekce v belgickém Bruselu, kde bylo v Evropském parlamentu a v kině Nova promítnuto celkem 23 dokumentárních filmů. V únoru se poprvé uskutečnily Ozvěny Ji.hlavy i v druhém největším norském městě Bergenu. Ty navázaly na podzimní retrospektivu českých snímků uvedenou na bergenském festivalu jako součást celoročního česko-norského projektu Doc.Stream, iniciovaného jihlavským festivalem.

Číst dál...

Chuchelský háj ukrývá mimo jiné lesní zoo

Chuchelský háj je rekreační oblastí pro obyvatele hlavního města. Lidé v Chuchelském háji hledají především relaxaci po náročném pracovním týdnu. Příroda této části Prahy je nesmírně rozmanitá. Rekreanti zde naleznou rozsáhlé lesy, romantické skály i unikátní stepní lokality. Nachází se tu například zvláště chráněná území přírodní rezervace. Místo blíže představila Ivana Kryllová.

Číst dál...

Kamila Nývltová oslavila čtvrtstoletí, nadělila si koncert, nový singl a videoklip

Koncertem s celou řadou hvězdných hostů oslavila Kamila Nývltová své 25. narozeniny 13. června na Občanské plovárně. Při této příležitosti také představila nový singl a videoklip. Naplánovat svůj velký večer na pátek 13. se Kamila rozhodně nebála a všem pověrčivým ukázala, že to rozhodně nemusí být smolný den. The Loop Jazz Club v Občanské plovárně praskal ve švech a přetékal také skvělou atmosférou. Kamila hostům koncertu zazpívala několik svých nejoblíbenějších písní a vystoupila mimo jiné také s Danielem Hůlkou, Marianem Vojtkem, Václavem Noidem Bártou a Josefem Vágnerem.

Číst dál...

REKLAMA