busta_rhymesAmerický muzikant a vyznavač new school rapu Busta Rhymes vystoupí 10. května v pražském SaSaZu. Agenturu Mediafax o tom ve čtvrtek informovala Hana Penčáková ze společnosti Original Communications.

"Neopakovatelný koncert v klubu SaSaZu nabídne skutečně atraktivní show. Kromě živého vystoupení rapové legendy se můžete těšit i na další, neméně zajímavý program. Jména jako Majk Spirit feat. DJ Grimaso, Madk Skill feat. Young Sixx nebo El´Nino slibují dobrou zábavu," uvedla Penčáková. Návštěvníci koncertu se také dočkají vizuální projekční show nebo exhibice streetdance battle B-Original versus Bboyacademy.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal v ceně od 550 korun.Busta Rhymes se narodil v roce 1972 v USA v rodině s jamajskými kořeny. Během dospívání se zhlédl v rapové hudbě, mezi jeho největší vzory tohoto období patří například Public Enemy nebo Eric B. & Rakim. Na konci 80. let založil se svými spolužáky uskupení Leaders of the New School. Ve spolupráci s Elektra Records vyprodukovali dvě alba. Busta Rhymes se následně zaměřil na svou sólovou dráhu. Nejprve se objevil jako host na albech interpretů jako například LL Cool J, Notorious Big, Craig Mack či A Tribe Called Quest.

V roce 1996 Busta Rhymes vydal debutovou desku The Coming pod labelem Elektra. Na svém kontě má mimo jiné spolupráci s interperty, jako jsou P. Diddy, Erykah Badu, Flipmode Squad, Janet Jacksonová, Mystical nebo Ozzy Osbourne. Od roku 1994 se kromě hudby věnuje i herecké kariéře, natočil kolem desítky filmů.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA