onerepublicAmerická hudební formace One Republic vystoupí v úterý večer v pražském SaSaZu. Jako předkapela zahraje domácí kapela Eddie Stoilow v čele se zpěvákem Janem Žampou, agenturu Mediafax o tom informovala Kateřina Dědková ze společnosti Vis-a-vis Production.

Hitem One Republic se stal hned první singl Apologize z debutového alba Dreaming Out Loud. Zremixovaná verze skladby, jejímž autorem je Timbaland, obsadila vrcholky hitparád napříč zeměmi i kontinenty. Přestože zlé hlasy připisovaly popularitu písně právě Timbalandově remixu, hned následující dva singly - Stop and Stare a Say (All I Need) - je umlčely. Skupinu One Republic tvoří skladatel Ryan Tedder a kytarista Zach Filkins.

Tedder je nejen úspěšným skladatelem, ale i producentem. Za svou producentskou práci si vysloužil hned osm nominací na hudební ceny Grammy. Skladba Bleeding Love v podání Leony Lewisové mu vynesla dvě, stejný počet získal za A Lively Mind pro Paula Oakenfolda, za singl Halo od zpěvačky Beyoncé byl nominován ve dvou kategoriích. Poslední z dosavadních nominací si vysloužil za "vlastní" skladbu Apologize. V loňském roce kapela vystoupila na společných koncertech ve Vídni, Mnichově a Curychu s irskou skupinou U2.


Domácí Eddie Stoilow na koncertě zahrají své starší hity Hey You nebo Floating, ale i skladby z nové desky Oh My God. "Tvorba One Republic se nám moc líbí, navíc je nám žánrově velmi blízká. Zahrát si před nimi je výzvou, na kterou se opravdu těšíme," uvedl Jan Žampa.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA