elvis_costelloBritský hudebník Elvis Costello se poprvé publiku v České republice představí 4. listopadu v pražském Kongresovém centru. Agenturu Mediafax o tom informovala Zdeňka Selingerová ze společnosti Sony Music.

"V listopadu se splní další sen příznivcům moderní rockové a popové hudby. Do Prahy vůbec poprvé zavítá se svým komorním vystoupením Angličan s irskou krví Elvis Costello. Po Dylanovi, Cohenovi, Springsteenovi a Waitsovi přijede i Elvis Costello, který snad nejvíce ze svých pomyslných kolegů přesahuje různé hudební žánry," uvedla Selingerová.

Elvis Costello vydal přes 30 desek, objevil se ve více než deseti filmech a je autorem jedné knihy. Během své kariéry spolupracoval například s Paulem McCartneym, Burtem Bacharachem, Tonym Bennettem, Brianem Enem nebo Rubénem Bladesem. Koncem 70. let se stal průkopníkem nové vlny, poté se svými alby přešel na soul a country music, experimentoval s klasickou hudbou s Brodsky Quartetem, nahlédl do jazzového světa a přes pop a soul se opět vrátil ke spolupráci s producentem T-Bone Burnettem.


"Elvis Costello je někdy pichlavý jako bodlák, pokud chce, jeho texty dokážou být nemilosrdně kousavé, může vám ale také vehnat slzy do očí svými nahořklými baladami nebo vám roztančit nohy solidním rock´n´rollovým rytmem. To všechno bude Elvis Costello v Praze v roce 2011," upřesnila Selingerová.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji sítě Ticketpro v ceně od 990 do 2200 korun.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA