zuzana-avrdov-ndVe věku nedožitých šedesáti šesti let zemřela herečka Zuzana Šavrdová. Členka Národního divadla podlehla boji se zákeřnou chorobou, sdělil ve čtvrtek Tomáš Staněk z tiskového oddělení Národního divadla.

Zuzana Šavrdová se narodila 6. června 1945 do herecké rodiny, i díky rodinnému zázemí proto směřovala k umělecké dráze. Už v dětství navštěvovala baletní přípravku Národního divadla, na začátku 60. let studovala na Pražské konzervatoři. Na přelomu 60. a 70. let působila jako sólistka operety v Hudebním divadle v Karlíně, kde si mimo jiné zahrála Katastrofu v Gentlemanech, Dolezu ve West Side Story, Hančí v Na tý louce zelený.

V roce 1972 se stala řádnou členkou činohry Národního divadla, kde si od té doby zahrála například Blanku v Shakespearově Zkrocení zlé ženy, Bětušku a později Rozárua v Tylově Paličově dceři, Haničku v Jiráskově Lucerně, v Shakespearově Králi Jindřichovi IV. hrála Dorku Vejtržnou a Paní Kvačkovou.

Zuzana Šavrdová si zahrála také v mnoha filmech, z novějších například v Hřebejkově Kawasakiho růži, dříve v Našich furiantech nebo ve Starcích na chmelu.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA