ParisWebový portál akcniletenky.cz přišel díky nově vyhlášené anketě na zajímavé zjištění – většina českých turistů preferuje při svých krátkých výletech do zahraničí francouzské hlavní město Paříž. Barcelona, Londýn, Amsterdam a jiné populární evropské destinace se tak ocitly až na dalších příčkách preferencí účastníků ankety.

„Výběr Paříže, jako české nejpreferovanější destinace pro menší výlet, nemůže být považován za překvapivý. Paříž je nejenom architektonický skvost s bohatou historií, ale také centrum umění, zábavy, módy či kulinářských zážitků. Na své si zde tak může přijít řada turistů a to i se zcela odlišnými očekáváními“, uvádí Ada Petrová, šéfredaktorka webu akcniletenky.cz.

Respondenti konkrétně odpovídali na otázku: „Které evropské město byste nejraději navštívili pro krátký výlet?“ Celkem 23 % respondentů označilo jako odpověď právě město Paříž. Ta se tak ocitla o 5 procentních bodů před druhou oblíbenou destinací, 18 % Čechů by preferovalo pro své krátké výlety Barcelonu. Londýn se v anketě portálu akcniletenky.cz umístil na 3. pozici se 17 %, mezi další oblíbené destinace podle ankety také patřily Lisabon – 14 %, Amsterdam – 11 % či Miláno – 6 %. Překvapením se stala obliba hlavního města Dánska - Kodaně. Pro svůj výlet by si tuto metropoli primárně zvolila pouhá 4 % respondentů. Zbývajících 10 % by preferovalo jinou destinaci.

REKLAMA
REKLAMA