Jak chutná jedovatá ryba Fugu

ryba fugu_ikonaTakifugu rubripes neboli čtverzubec patří k japonským kulinářským delikatesám. Snad každý, kdo navštívil Japonsko uvažuje, zda podstoupí riziko spojené s ochutnáním této jedovaté ryby obsahující množství neurotoxinu zvaného tetrodotoxin. Jediná chyba při přípravě čtverzubce fugu může pro milovníky této jedovaté ryby znamenat smrt.

Číst dál...

Jak nejlépe pečovat o baterie v zimě

zima telefonKaždoroční mrazy či sněhové vánice nesvědčí žádným digitálním přístrojům. Notebooky, fotoaparáty i mobilní telefony jsou vystavovány extrémně nízkým teplotám, náhlým změnám teplot či nebezpečí pádu a jejich baterie tím trpí. Poradíme vám, čeho se v zimním období vyvarovat a jak baterie nejlépe chránit před poškozením.

Číst dál...

V Pelhřimově mají kuriózní zimní čepice

nejmensi pletena_cepice_ikonaVzhledem k tomu, že v těchto dnech udeřily pořádné mrazy, je potřeba sáhnout po pořádné zimní čepici. V Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově mají ovšem v tomto ohledu možnost sáhnout i po čepicích vskutku raritních.

Číst dál...

Která z dívek se stane Českou Miss 2012?

ceska miss_citypark_ikonaLetošní ročník jediné národní soutěže krásy Česká Miss 2012 a jeho castingová kola nemohl opomenout nikdo, kdo se zajímá o ženský půvab. Organizační štáb navštívil v průběhu čtrnácti dní čtrnáct krajských měst a při hledání královny krásy najel 17.208 kilometrů ve flotile čtyř automobilů Renault, což se dá přirovnat k cestě z Prahy do Sydney. Na casting České Miss se přihlásilo více než 1300 dívek. Odvahu přijít na castingové kolo a předstoupit před porotu i více než čtyřicet tisíc přihlížejících diváků nakonec sebrala polovina přihlášených dívek. Celkem se tak představilo 620 dívek.

Číst dál...

REKLAMA