fotbalČeskou fotbalovou reprezentaci do 21 let posílili před středečním přípravným zápasem v Nizozermsku útočníci Tomáš Mičola z francouzského Brestu a Zdeněk Ondrášek z Českých Budějovic. Agentuře Mediafax to v úterý potvrdil tiskový mluvčí ČMFS Jaroslav Kolář.

Z nominace na duel v Nizozemsku totiž v posledních dnech vypadlo nemocné trio Václav Kadlec, Tomáš Pekhart a Jan Vošahlík, tedy stabilní hráči „Lvíčat“. Proto musel kouč Jakub Dovalil povolat náhradníky a volba padla na dvaadvacetiletého útočníka Zdeňka Ondráška i stejně starého Tomáše Mičolu. Český tým do 21 let odehraje přípravný zápas v Nizozemsku ve středu 9. února ve Waalwijku.

"Je to pro mě obrovské překvapení a moc si nominace vážím," hlásil již z Nizozemska nejlepší současný ligový střelec budějovického týmu Ondrášek. "Když se ke mně tedy donesla informace, že jsem v širší nominaci, tak jsem byl samozřejmě rád, ale vůbec jsem neočekával, že bych se do Nizozemska podíval," dodal fotbalista.

Trenér českého týmu do 21 let Jakub Dovalil tak vyřešil problémy se složením útoku. Po dodatečné nominaci Ondráška s Mičolou má k dispozici tři útočníky - z původního týmu zbyl pouze střelec Lazia Řím Libor Kozák.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA