pekhart2Nejlepší střelec jabloneckých fotbalistů a český reprezentant do 21 let Tomáš Pekhart pravděpodobně odehraje jarní část fotbalové Gambrinus ligy v dresu pražské Sparty. "Majitel Sparty projevil zájem o hostování Tomáše Pekharta na půl roku," potvrdil jednání majitel Jablonce Miroslav Pelta.

Pražský celek si od Tomáše Pekharta slibuje pomoc zejména v evropských pohárech. "Mnozí si myslí, že Tomáš už hrát pohár nemůže, když ho hrál za Jablonec. Ale není to pravda. V Jablonci hrál pouze předkolo a tudíž v dresu Sparty může hrát," uvedl Pelta na internetových stránkách jabloneckého klubu.

Transfer Pekharta do Sparty však stále není definitivní, veškeré podrobnosti se doladí v nejbližších hodinách. "Sparta musí v pondělí uzavřít soupisku pro Evropskou ligu. Jako kompenzaci nám Sparta nabídla některé hráče. Nyní si musíme sednout s trenérem a říci si, zda je chceme, či nikoli," dodal Pelta.

Zpráva o odhodu Pekharta příliš nepotěšila ani trenéra jabloneckého klubu Františka Komňackého. "Bylo to rychlé jednání a o jeho výsledku mě informoval prezident klubu. Já k tomu neměl příliš co říci, beru to jako fakt. Pro Tomáše je to krok vpřed. Odchází nám nejlepší střelec mužstva a dříve nebo později se to dalo předpokládat," prohlásil František Komňacký.

Pekhart nahradí ve Spartě jiného útočníka Bonyho Wilfrieda, jehož angažmá v nizozemském celku Vitesse Arnhem může zhatit už jen lékařská prohlídka. Pekhart se tak po někdejším libereckém útočníkovi Keričovi stane další výraznou posilou sparťanské ofenzivy.

Jednadvacetiletý hráč má za sebou angažmá v konkurenční Slavii, ale také v anglických týmech Tottenham Hotspur a Southampton. V současné době je s 11 góly druhý nejlepší střelec aktuálního ročníku Gambrinus ligy, v lize odehrál dohromady 42 zápasů a vstřelil 17 branek.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA