OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM

hc dukla_jihlava_ikonaDo utkání nevstoupil ani jeden z celků příliš aktivně. Skóre ale těsně před koncem první třetiny otevřela zásluhou Petra Domina domácí Dukla. V následující třetině přidali červenožlutí další dvě branky. To samé se červenožlutým borcům podařilo v závěrečné dvacetiminutovce. Díky zlepšení ve druhé půlce zápasu tak Dukla zdolala Most vysoko 5:0.

Utkání mělo jasného favorita. Byla jím domácí Dukla Jihlava, která měla před svým mosteckým sokem náskok osmi bodů. Sychravé podzimní počasí se patrně vrylo i do aktérů střetnutí, kteří se rozehřívali velmi pomalu.

Úvodní minuty zápasu přinesly velmi vlažný hokej. Ani jedno mužstvo nehýřilo přílišnou aktivitou. Ke zvýšené atraktivitě nepomohly ani početní výhody, jež si oba celky vyzkoušely. Největší příležitost prvního dějství přinesla až 15. minuta. Tomáš Petráček zavezl kotouč do útočného pásma, načež jej poslal před branku. Najíždějící Tomáš Čachotský ale ve stoprocentní šanci trefil pouze tyč Valentovy brány. Kýženého gólu se ale domácí přeci jenom dočkali. A to v čase 19:12, když střelu Michala Jeslínka dorazil do odkryté klece bojovný Petr Domin – 1:0. Dukla tak těsně před koncem nevýrazného úvodního dějství strhla vedení na svou stranu.

Sotva perioda s číslem dvě začala, opět se vylučovalo. Dvakrát po sobě odešel trestnou lavici zahřívat mostecký Petr Přeučil. Jihlavským se ale hra v početní výhodě příliš nedařila. Ve 24. minutě se do obrovské šance dostali mostečtí hokejisté. A paradoxně se tak stalo v jejich vlastním oslabení. Jihlavskému přesilovkovému útoku ujel Lukáš Žejdl. Blafák provedl brilantně, ale pokazil finální fázi, když nedokázal puk dostatečně zvednout nad Halmošiho beton. Červenožlutí hokejisté však s postupujícími minutami získávali územní převahu. V čase 28:59 se tento fakt projevil také na ukazateli skóre. Tomáš Kolafa našel do mezikruží přijíždějícího Adama Zemana, který výtečnou kličkou nedal mosteckému mágovi žádnou šanci – 2:0. Necelé dvě minuty poté přidali domácí další branku. Petr Domin prokázal přehled, když našel před brankou hostí postaveného Tomáše Čachotského. Jihlavský rychlík se svými zkušenostmi nemohl minout – 3:0. Duklu branka zcela evidentně nakopla, leč další gól již do konce druhé třetiny nepřidala.

Začátek třetí dvacetiminutovky prakticky rozhodl celý zápas. Už v čase 40:53 využil přesilovou hru přesnou střelou do růžku Daniel Hodek – 4:0. Pouhých 22 vteřin dělilo Duklu od další branky. Šťastným střelcem byl řízný bek Marek Drtina, využivší indispozice Michala Valenta, který postrádal svou hůl. V momentě, kdy mu jí spoluhráč podával, napálil jihlavský obránce kotouč bez okolků do mostecké sítě - 5:0. Na ledové ploše už poté dominovali borci z krajského města Vysočiny. Šanci navýšit skóre měl také Radek Hubáček, jenž prchnul mostecké defenzivě. Ve finální fázi svého nájezdu byl ale mírně zahákován, tudíž nemohl zakončit dle svých představ. Hráči obou celků s přibývajícími minutami již utkání spíše dohrávali. Severočeským hokejistům se nakonec nepovedlo zaznamenat ani čestný úspěch. Dukla Jihlava tak „zničila“ Most 5:0.

Jihlavští hokejisté díky vítězství poskočili opět na 3. pozici prvoligové tabulky. Severočeši se stále topí v patrech nejnižších. Po tříbodovém se zisku se na Most začala dotahovat Třebíč. Oba soupeře dělí pouhé 3 body.

Patrik Augusta (Jihlava): První třetina byla velice vyrovnaná, chvílemi byl soupeř dokonce lepší než my. Dali jsme prvního góla, pak jsme přidali další. Výsledek 5:0 je pro nás velice dobrý.

Kamil Kašťák (Most): V první třetině jsme nebyli horším týmem. Dostali jsme gól do šatny, což se nesmí stávat při situaci tři na tři. Když jsme dostali druhého góla, domácí se stali lepším týmem, kde se projevila jejich zkušenost

Zdroj: hcdukla.cz