Kolejiste---Kaplice-Nadrazi-18-1-2011Dvouletá dívka, kterou v úterý odpoledne ve Stříteži na Kaplicku srazil vlak, v noci zemřela v českobudějovické nemocnici. Přes veškerou snahu lékařů podlehla velmi vážným zraněním, řekl agentuře Mediafax policejní mluvčí Milan Bajcura. BLIŽŠÍ INFORMACE O TRAGÉDII PŘINÁŠÍ V TELEFONÁTU MLUVČÍ ČESKOKRUMLOVSKÉ POLICIE MICHAELA PAVLÍČKOVÁ!


Vlak jel ve směru z Horního Dvořiště do Českých Budějovic, když ve Stříteži, části obce Kaplice-Nádraží, srazil dvouletou dívku, která přelézala koleje. "Dívka utrpěla velmi vážná zranění a do českobudějovické nemocnice ji dopravil vrtulník záchranky. Bohužel v noci těžkým zraněním podlehla, nepodařilo se ji zachránit," řekl Bajcura.


Na místě zasahovali i hasiči. "Vlak dítě srazil a odhodil stranou. Hasiči mimo jiné poskytovali předlékařskou péči do příjezdu záchranky," řekla agentuře Mediafax mluvčí hasičů Vendula Matějů.

"Jak se dítě do kolejiště dostalo, kdo ho měl v dané chvíli hlídat a ostatní okolnosti tragédie nyní vyšetřují českokrumlovští kriminalisté a zároveň také pracovníci Regionálního inspektorátu bezpečnosti železniční dopravy," doplnila mluvčí policie Michaela Pavlíčková.

Vlakova-souprava
Ve vlakové soupravě v době neštěstí sedělo 30 lidí, neutrpěli žádné zranění. U strojvedoucího vlakové soupravy provedli policisté orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem, technická závada jako příčina střetu nebyla na místě uplatněna.

Oběma rodičům policejní psycholog poskytl krizovou intervenci, pak skončili v rukou lékařů.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. "Vzhledem k věku dítěte a k rodinné tragédii nebudou policisté k případu prozatím zveřejňovat žádné další podrobnosti," dodala Pavlíčková.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA