policie_znakKriminalisté z Českého krumlova pátrají po zmizelé soše sedícího Krista a žádají o pomoc veřejnost. Policejní mluvčí Michaela Pavlíčková řekla ve středu agentuře Mediafax, že informace mohou lidé předat na lince 158.

Socha stála v průchodu z klášterního dvora do Tramínu českokrumlovského kláštera Rytířského řádu křížovníků s červenou hvězdou (dříve Minoritský klášter) v ulici Latrán 20, který byl ve vlastnictví řádu.

"Jde se o kamennou sochu sedícího světce, vysoká je asi jeden metr. Umístěná byla na zděném podstavci v rohu chodby. Měla poškozenou obličejovou část, kdy chyběly vystupující plastické prvky, jako je nos a nadočnicové oblouky. Celkově byla ve značně zchátralém stavu, jen s nepatrnými zbytky původní polychromie," řekla Pavlíčková.

Kvůli špatnému stavu sochy ji přenesli do depozitu v areálu kláštera Minoritů. Později byla v objektu kláštera Klarisek, kde se měla socha nacházet ještě v roce 2004.

"Přes vyšetřování v dokladech Národního památkového ústavu, Městského úřadu Český Krumlov a dalších úřadů je toto prozatím poslední stopa, kterou se kriminalistům podařilo zjistit. Vzhledem k těmto skutečnostem a k časové prodlevě žádají kriminalisté o pomoc občany. Pokud někdo zná další relevantní informace k pohybu sochy, ať se obrátí na linku 158 a pomůže tak kriminalistům s pátráním po této starožitnosti," dodala Pavlíčková.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA