otacive_hledisteJihočeské divadlo zahájí ve středu prodej vstupenek na Otáčivé hlediště Český Krumlov na sezonu 2011. Ředitel divadla Jiří Šesták řekl v úterý agentuře Mediafax, že nabídka Otáčivého hlediště 2011 přinese dvě premiéry a šest titulů v repríze.

Od 1. září zahajuje Jihočeské divadlo prodej vstupenek na Otáčivé hlediště Český Krumlov 2011, přičemž prodej vstupenek na operu Komedianti divadlo zahájilo již v červenci 2010. "Jsme rádi, že je o prodej vstupenek velký zájem a je dobré, že můžeme divákům umožnit zakoupení vstupenek s téměř ročním předstihem," uvedl ředitel.

První premiérou bude Shakespearova komedie Jak se vám líbí v režii Davida Radoka, který dosáhl evropského renomé na předních operních scénách. "Jeho zpracování Shakespearovy komedie jistě otevře další možnosti ve scénickém prostoru Otáčivého hlediště," dodal Šesták.

Vrcholem sezóny bude koprodukční projekt Jihočeského divadla a Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, uvedení opery Komedianti R. Leoncavalla v režii Josefa Průdka, pod taktovkou dirigenta Maria De Rose z Itálie v hlavní roli s argentinským tenoristou José Curou. "Do města Český Krumlov jsem se zamiloval. Když jsem poprvé uviděl toto otočné hlediště, okamžitě jsem si začal představovat, jako v tomto magickém prostoru úžasně vyzní právě opera Komedianti," řekl José Cura při své návštěvě Otáčivého hlediště v létě 2010.

Dále se diváci mohou těšit na reprízy nejúspěšnějších titulů z předchozích sezón, Mozartovu operu Don Giovanni v režii Jiřího Menzela opět ozdobí pěvci Aris Argiris a Eric Jordan, drama Macbeth, Menzelovu komedii Sluha dvou pánů a Ženy Jindřicha VIII. v hlavní dvojroli s Oldřichem Víznerem, balet Sen noci svatojánské s držitelem celostátní Ceny Thálie Zdeňkem Mládkem. Pro malé ale i odrostlejší diváky se po roce vrací úspěšný dobrodružný pohádkový příběh Cesta kolem světa.

Vstupenky je možno zakoupit několika způsoby. "Nejjednodušší a stále oblíbenější je naše nová služba eVstupenka, kde si divák z pohodlí svého domova zakoupí vstupenku, kterou si sám doma vytiskne," řekl vedoucí obchodního oddělení Petr Hasal. "Rezervovat je možné také telefonicky nebo osobně na pokladně Jihočeského divadla nebo některém z mnoha prodejních míst CB system," dodal Hasal.

V sezóně 2011 zůstávají ceny zachovány na úrovni roku 2010. Rozpětí cen dává šanci k návštěvě velmi širokému spektru diváků, kteří tak mohou navštívit představení od dětských za 140 korun až po vrcholnou událost sezóny opery Komedianti s José Curou v hlavní roli za 2900 korun.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA