pes_zubyJiž několik měsíců vyšetřuje policie případ, kdy pes plemena bulmastif na Českokrumlovsku pokousal vloni v poslední říjnový den starší ženu a jezevčíka. Policejní mluvčí Michaela Pavlíčková řekla v úterý agentuře Mediafax, že policisté musí objasnit, kdo za psa nesl v době útoku odpovědnost.

Na základě lékařské zprávy a nashromážděného materiálu mohli policisté ve věci zahájit úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání ublížení na zdraví z nedbalosti. "Předmětem vyšetřování ovšem nadále zůstává, kdo měl za psa v době incidentu odpovědnost, kdo ho měl ve chvíli incidentu na starost a kdo tedy ponese následky," dodala Pavlíčková.

Poslední říjnový den odpoledne šla starší žena v obci Třísov na Českokrumlovsku se svým jezevčíkem k sousedům. "Přitom k nim přiběhl velký pes, pravděpodobně bulmastif, který jezevčíka napadl. Při pokusu ženy o obranu jejího psa ji bulmastif povalil, při čemž jí způsobil těžké zranění, se kterým se žena i nadále léčí. Pokousaný jezevčík druhý den po potyčce uhynul," řekla Pavlíčková.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA