REKLAMA

nuz_utokV Kaplici na Českokrumlovsku se v neděli na ubytovně porvali dva cizinci, jeden druhému hrozil nožem a kovovou trubkou. Policejní mluvčí Michaela Pavlíčková řekla v pondělí agentuře Mediafax, že viníka rvačky policisté obvinili z několika trestných činů.

Podezřelý devětatřicetiletý cizinec na společné chodbě ubytovny v Kaplici napadl čtyřiadvacetiletého muže, také cizince. Udeřil jej přibližně metr dlouhou kovovou trubkou do levého a do pravého předloktí ruky, když si napadený kryl hlavu. Agresor zasáhl muže také do hlavy nad pravým uchem.

"Těmito údery poškozenému muži způsobil podlitiny a pohmožděniny v místech úderů. Pak odešel do svého bytu, který se je v přízemí ubytovny, a když se po chvíli vrátil k napadenému, držel v levé ruce kuchyňský nůž o délce asi 30 centimetrů a v pravé ruce měl opět kovovou trubku. Křičel na napadeného řečí, kterou druhý cizinec nerozuměl, ale vzhledem k věcem, které podezřelý držel v rukou, v něm jeho chování vyvolalo strach o život. Proto zavolal policii," řekla Pavlíčková.

Záchranáři odvezli napadeného muže do nemocnice v Českém Krumlově k ošetření. "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, pro přečin výtržnictví a pro přečin nebezpečné vyhrožování," dodala Pavlíčková.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA