zamek_cesky_krumlovV Českém Krumlově se 11. září 2010 koná již 7. ročník akce Den s handicapem. Smyslem akce je zpřístupnit celé historické centrum města s vybranými kulturními památkami sluchově, zrakově a pohybově postiženým turistům, kteří se tak mohou podívat tam, kam se běžně dostanou jen s obtížemi, nebo vůbec ne.

Tradičně se do této akce zapojuje také českokrumlovský hrad a zámek, který nabídne část II.  prohlídkové trasy speciálně přizpůsobené tělesně postiženým občanům. Tělesně postižení budou moci  navštívit také unikátní českokrumlovské Barokní divadlo. Pomocí provizorních nájezdů, schodolezů a asistentů budou zpřístupněny prostory zámku, které jsou pro vozíčkáře běžně těžko dostupné.

Zámek poskytuje průvodce v českém jazyce a vstup pro registrované návštěvníky ZTP a jejich doprovod zdarma. Prohlídky nejsou vhodné pro pojízdná lůžka.
Speciální trasa II. prohlídkové trasy zahrnuje: Plášťovou chodbu, obrazárnu, pokoj pro komornou a šatnu kněžny Eleonory, toaletní místnost, ložnici kněžny Eleonory, pracovnu, předpokoj, jídelnu a návrat do zahrady.

Doba trvání: max. 60 minut.
Ve skupině: max. 7 vozíčkářů + doprovod, celkem do 25 osob.
Zahájení prohlídek: z letní jízdárny (zahrada naproti Zámecké jízdárně).
Termíny prohlídek: 10.00, 11.00, 13.00, 14.00 a 15.00, polední přestávka 12.00 - 13.00.

Prohlídka Barokního divadla
Přístup: bočním vchodem na 5. zámeckém nádvoří.
Doba trvání: cca 45 min. Ve skupině max. 7 vozíčkářů + doprovod, celkem do 25 osob.
Možnost rezervace: pro jednotlivce i skupiny
Počet osob pro rezervaci: do 25
Termíny prohlídek: 11:00, 14:00

Památky téměř bez bariér
Památky jsou pro tělesně postižené částečně přístupné, podrobnější rozpis situací na jihočeských hradech, zámcích a klášteru naleznete v publikaci NPÚ Památky téměř bez bariér 2, která je ke stažení Publikaci v plném znění lze stáhnout Prohlídky tělesně postižených osob je nutné předem ohlásit - rezervovat, aby měla správa objektu možnost se na takovou prohlídku dostatečně připravit.

Více informací naleznete na webových stránkách www.npu-cb.eu nebo www.zamek-ceskykrumlov.eu
REKLAMA