policie9Bývalou přítelkyni z Českého Krumlova pronásledoval 26letý muž telefonáty, SMS zprávami a maily, ve kterých hrozil smrtí a vysláním zabijáckého komanda. Policejní mluvčí Michaela Pavlíčková řekla v pondělí agentuře Mediafax, že muž čelí stíhání za nebezpečné pronásledování a nebezpečné vyhrožování.

Žena z Českého Krumlova se s o rok mladším partnerem z Příbramska rozešla, ten však rozchod neunesl. Po celý loňský prosinec jí pronásledoval pomocí SMS zpráv, telefonních hovorů a prostřednictvím e-mailové korespondence. "Byl schopen za den volat až stokrát, denně zaslat několik desítek SMS zpráv i e-mailů, což v poškozené vzbuzovalo obavy a také jí to znemožňuje obvyklý život," řekla Pavlíčková.

Muž navíc svou zlost nasměroval také na rodinu bývalé přítelkyně. Loňského 30. prosince ze svého mobilního telefonu zaslal na telefon otci poškozené asi dvacet SMS zpráv, ve kterých vyhrožoval újmou na zdraví jak jemu, tak celé jeho rodině. "Vyhrožoval vysláním zabijáckého komanda určeného k jejich likvidaci. To u poškozeného způsobilo důvodnou obavu o jeho život a zdraví i celé jeho rodiny a proto věc ohlásil českokrumlovským policistům.

Případem se nyní intenzivně zabývají českokrumlovští policisté, událost vyšetřují jako trestné činy nebezpečné pronásledování a nebezpečné vyhrožování," dodala Pavlíčková.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA